Znów zmiany. Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala został zawieszony

Jacek Sobala został zawieszony w czynnościach prezesa Polskiego Radia.
Jacek Sobala został zawieszony w czynnościach prezesa Polskiego Radia. Fot. screen z youtube.com/ Vod Gazeta Polska
Wszystko wskazuje na to, że w radiu publicznym wiatr zmian przybiera na sile. W nocy z poniedziałku na wtorek rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach prezesa Jacka Sobalę. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, posiedzenie rady nadzorczej Polskiego Radia trwało kilkanaście godzin, a w części obrad uczestniczył zarząd. Decyzję o zawieszeniu Jacka Sobali w czynnościach prezesa podjęto późnym wieczorem. Na razie spółka nie podaje powodu zawieszenia.

"Dalsze decyzje dotyczące władz Polskiego Radia leżą w kompetencjach Rady Mediów Narodowych" – poinformowało w oświadczeniu Polskie Radio. Po zawieszeniu Jacka Sobalę mogą spotkać dwa rozwiązania: albo zostanie przywrócony do obowiązków prezesa, albo odwołany ze stanowiska.
Andrzej Rogoyski jest adwokatem, posiada praktykę doradczą w zarządzaniu spółkami kapitałowymi oraz doświadczenie w zarządzaniu administracją publiczną.

Sobala w przeszłości był szefem radiowej Trójki. Pracował też m.in. w radiach Eska, TOK FM, PiN. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis. Miał także swój program w "Gazecie Polskiej".

źródło: wirtualnemedia.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...