Celny wpis księdza o pogrzebie Kory. Uciszył oburzonych duchownych

Kamil Sipowicz i Szymon Sipowicz na pogrzebie Kory.
Kamil Sipowicz i Szymon Sipowicz na pogrzebie Kory. fot. Maciej Jazwiecki/Agencja Gazeta
Świecki pogrzeb Kory nie spodobał się niektórym księżom w Polsce. "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec" – napisał ironicznie ksiądz Marek Sławek, czym włożył kij w mrowisko. Mocno odpowiedzieli mu inni znani duchowni.

Ksiądz Grzegorz Kramer zwrócił uwagę, że najpierw duchowni mówili: skoro Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinna mieć katolickiego pogrzebu. A potem, kiedy rzeczywiście nie był on katolicki, ksiądz Marek zamieścił wpis, w którym krytykuje świecki charakter pochówku.

"Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy?" – puentuje duchowny. Warto przypomnieć, że według badań Kościoła katolickiego odsetek Polaków biorących udział w niedzielnych mszach świętych jest najniższy od dziesięcioleci.

Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Środa, 8 sierpnia 2018
Wcześniej wpis księdza Marka Sławka skrytykował inny duchowny Wojciech Lemański. "Zamilknij klecho" – mocno skomentował we wpisie na Facebooku. "Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza" – dodał.

Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu...

Opublikowany przez Wojciech Michał Lemański Środa, 8 sierpnia 2018

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...