Pięć najbardziej zakazanych miejsc na świecie. Jadąc tam na własną rękę, podejmujecie ryzyko

Najbardziej zakazane miejsca na świecie wyglądają pięknie, niczym z bajki
Najbardziej zakazane miejsca na świecie wyglądają pięknie, niczym z bajki Fot. Instagram
Są niebezpieczne, piękne i owiane aurą tajemnicy, przez co jeszcze bardziej fascynują. Najbardziej zakazane miejsca świata znajdują się m.in. we Włoszech, Brazylii i Norwegii. Oto one!


Zakazany owoc najlepiej smakuje. W większość tych miejsc bardzo ciężko jest się dostać. Odwiedzając niektóre z nich na własną rękę, można trafić do więzienia, lub co gorsze, zginąć.

Jaskinia Lascaux


Wygląda naprawdę pięknie. Jaskinie Lascaux to kompleks słynący z paleolitycznych malowideł ściennych, przedstawiających zwierzęta takie jak żubry, konie, niedźwiedzie czy nosorożce. Malowidła liczą aż 17 300 lat. Na blisko 150 metrach korytarzy jaskini znajduje się około 150 malowideł i 15 tysięcy rytów skalnych. Dostęp do jej wnętrza przez przeciętnego zjadacza chleba jest ograniczony, ponieważ częste odwiedziny niszczą to, co zostało wybudowane tysiące lat temu.

Poveglia


Włoska wyspa Poveglia, położona między Wenecją a Lido budzi strach w turystach. Na niej mieli być przetrzymywani chorzy na dżumę. Na wyspie mieścił się też zakład dla chorych psychicznie.

To jeszcze nie wszystko. Po otwarciu szpitala psychiatrycznego wyszło na jaw, że w jego dzwonnicy przeprowadzane były brutalne eksperymenty na chorych, porównywane do tortur. Lekarz odpowiedzialny za te praktyki, wkrótce sam miał oszaleć. Twierdził, że widuje duchy zmarłych pacjentów oraz tych, którzy przegrali starcie z dżumą. W końcu sam wyskoczył z okna. Takie historie z przeszłości raczej nie skłaniają turystów do podróżowania w to miejsce.

Opuszczone stacje moskiewskiego metra


Uważano, że wcale nie istnieją. Jednak są i budzą olbrzymie zainteresowanie, ale też strach. Znajdują się głęboko pod ziemią i prowadzą do ukrytych podziemnych, rosyjskich miasteczek. Stacje metra miały zastosowanie podczas zimnej wojny. Teraz byłyby niezłą atrakcją turystyczną, jednak Rosja nie zamierza ich udostępnić, nawet w celach turystycznych.

Ilha da Queimada Grande


To niewielka wyspa u wybrzeży Brazylii, znana głównie z powodu ogromnej ilości zamieszkujących na niej węży. Jest niezamieszkana przez ludzi, a to dlatego, że jest siedliskiem tysięcy nadrzewnych węży z rzadko spotykanego gatunku żararaki wyspowej. Żyje tam od 2000 do 4000 osobników. Węże mierzą pół metra i są bardzo niebezpiecznymi stworzeniami dla ludzi, ponieważ ich jad jest śmiertelny. Warto podkreślić, że władze Brazylii wydały zakaz lądowania na brzegach wyspy. Dostać się mogą tam tylko i wyłącznie osoby, które mają specjalne pozwolenie.

Globalny bank nasion


Położony na norweskim Archipelagu Savalbard na wyspie Spitsbergen Globalny Bank Nasion. Nazywany jest "skarbcem zagłady". W wydrążonych w skale pomieszczeniach przechowuje się w temp. -18 st. C ok. 860 tys. próbek nasion z całego świata. Są tam ulokowane po to, aby w przypadku globalnej katastrofy - epidemii, suszy czy wojny nuklearnej - można było szybko odtworzyć uprawy i zebrać plony. Wstęp do Banku Nasion mają jedynie nieliczni naukowcy. Budynek działa bez stałego personelu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0Piotr Rubik poskarżył się na "żenujące" zachowanie kelnerów. Spędzał czas z córkami
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację