Program TVN o uchodźcach jeszcze nie ruszył, a już wzbudza kontrowersje. Poprowadzi go Kraśko

Piotr Kraśko poprowadzi w TVN nowy program o uchodźcach pt.  "Wracajcie, skąd przyszliście".
Piotr Kraśko poprowadzi w TVN nowy program o uchodźcach pt. "Wracajcie, skąd przyszliście". Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Piotr Kraśko będzie gospodarzem nowego programu TVN pt. "Wracajcie, skąd przyszliście". Jest to polska wersją formatu "Go back to where you came from", którego uczestnicy przemierzają drogę uchodźców. Do emisji jeszcze daleko, ale program już wzbudza ogromne kontrowersje i dzieli internautów.

Jesienią TVN pokaże program "Wracajcie, skąd przyszliście". Sześciu uczestników – wraz z prowadzącym Piotrem Kraśką – przemierzy taką samą drogę jak uchodźcy. Zostaną oni pozbawieni portfeli, telefonów i udadzą się na Bliski Wschód (przez Niemcy, Austrię, Węgry, Serbię dotrą do Grecji, dalej do Kurdystanu). Trafią do obozu dla uchodźców, znajdą się także na łodzi z przemytnikami.
Choć do emisji programu jeszcze daleko, to już zaczęła się gorąca dyskusja na jego temat. Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Napisał na Twitterze, że reprezentowana przez niego fundacja nie zgodziła się na udział w programie ze względu na "ochronę godności i danych osobowych uchodźców".

"Nasz udział łamałby także umowę pomiędzy UNHCR a PCPM o współpracy partnerskiej i ochronie danych osobowych uchodźców, których dobro jest ważniejsze niż program TV" – napisał Wilk. Do dyskusji włączył się także dziennikarz Jarosław Kociszewski. "Co to za chory pomysł?" – zapytał na Twitterze.
Inni internauci równie żywo zareagowali na nowość TVN. "Nie wierzę w to, co widzę. Nie wierzę"; "No i kolejna ważna kwestia której telewizja zaszkodzi bo albo przesłodzi albo pokaże w jedynym słusznym neoliberalnym ujęciu. Wiem, że jeszcze nie ma programu, ale nie spodziewam się po tym niczego dobrego".

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...