Masowa akcja "ubierania w Konstytucję" w Gdańsku. Nawet służby się przyłączyły

Koszulki "Konstytucja" na pomnikach w Gdańsku
Koszulki "Konstytucja" na pomnikach w Gdańsku Fot. Facebook / Piotr Czapliński
W czwartek wieczorem w Gdańsku na kilku pomnikach znalazły się koszulki z napisem "Konstytucja". Co więcej, chyba po raz pierwszy w akcję KOD zaangażowały się... służby miejskie. Rzecznik prezydenta Gdańska mówi, że to nic dziwnego.

Koszulki "Konstytucja" zawisły m.in. na pomniku Jana Sobieskiego, pomniku Powiew Wolności i popularnym Neptunie. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia dokumentujące tę akcję.

– W czasie gdy odbywa się Jarmark Dominikański, a Gdańsk odwiedza setki tysięcy turystów, taki happening to dobry sposób na przypomnienie, że w Polsce niszczona jest konstytucja – powiedział w rozmowie z Onetem Michał Szulc z pomorskiego KOD, jeden z organizatorów happeningu.
Akcja w Gdańsku była o tyle nadzwyczajna, że dołączyli do niej pracownicy służb miejskich. To oni odpowiadają za "przystrojenie" Neptuna.

– Nie ma w tym nic dziwnego. Konstytucja jest dobrem narodowym i będziemy bronić jej honoru. Już wcześniej przygotowywaliśmy się do ozdobienia w taki sposób Neptuna. Przypomnę też, że ten pomnik był już przez nas ozdabiany, np. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu – skomentowała Magdalena Kaczmarek, rzeczniczka prezydenta Pawła Adamowicza.

Zapewniła, że zaangażowanie służb nie ma związku z konfliktem między Adamowiczem a szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Chodzi o organizację rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte i udział wojska.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcejŹródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...