Radosław Sikorski odpowiada prawicowej publicystce. "Nie chce pani nas wieszać za niewinność?"

Ewa Stankiewicz dwa lata temu domagała się  kary śmierci dla Donalda Tuska.
Ewa Stankiewicz dwa lata temu domagała się kary śmierci dla Donalda Tuska. Fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Ewa Stankiewicz nigdy nie przebierała w słowach, jeśli chodzi o "prawdę" w kwestii katastrofy smoleńskiej. Na Twitterze w mocny sposób odpowiedziała na post posła Adama Andruszkiewicza, który atakuje PO ws. nowych samolotów w Święto Wojska Polskiego. Na oba wpisy zareagował Radosław Sikorski.

"PO krytykuje decyzję, by w Święto WP, obywatele zobaczyli nowe samoloty rządowe. Platformo, za waszych rządów Prezydent RP zginął, bo musiał lecieć do Katynia starym sowieckim samolotem – a wy atakujecie rząd za to, że 15 VIII chce pokazać nowe, bezpieczne samoloty? Obrzydliwe!" – napisał na Twitterze poseł koła Wolni i Solidarni.

Na te słowa natychmiast zareagowała Ewa Stankiewicz, prezes stowarzyszenia Solidarni 2010. "Prezydent zginął, bo Rosjanie wysadzili samolot w powietrze. Bardzo Pana szanuję. Jest Pan posłem a to zobowiązuje do wiedzy. Proszę zapoznać się z raportem technicznym państwowej podkomisji. Co jest? Żaden z posłów nie ma elementarnej wiedzy tylko swoje przeczucia i przekonania (pisownia oryginalna)" – stwierdziła Stankiewicz.

Oba wpisy zauważył Radosław Sikorski, który wystosował przede wszystkim pytanie do Stankiewicz. "Czy mogę uprzejmie dopytać jaką rolę w zamachu odegrał Tusk a jaką ja? Bo chyba nie chce Pani nas wieszać za niewinność?" – napisał.
Ewa Stankiewicz znana jest z tego, że niestrudzenie walczy o "prawdę" w kwestii katastrofy smoleńskiej. Sikorski w swoim poście nawiązał do wypowiedzi, która padła z ust publicystki w 2016 roku. Wówczas domagała się ona kary śmierci dla Donalda Tuska. Powód? Brak dostępu do podstawowych dowodów – wraku samolotu i czarnych skrzynek.


– Tutaj możemy podziękować, mówię w cudzysłowie, bo tu należy się najwyższa kara, ten człowiek powinien ponieść najwyższą karę, specjalnie przywróconą do prawodawstwa polskiego w tej sprawie. Mówię tutaj o Donaldzie Tusku, który w drugim dniu oddał śledztwo w ręce Rosjan – powiedziała dyrektor artystyczna Telewizji Republika.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...