Izraelczyk obnażył się w obozie zagłady na Majdanku. Już postawiono mu zarzuty

Teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, potocznie zwanego Majdankiem.
Teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, potocznie zwanego Majdankiem. Fot. Iwona Budzanowska / Agencja Gazeta
Zarzuty dotyczące znieważenia miejsca pamięci i ludzkich prochów postawiono 17-letniemu uczniowi z Izraela, który obnażał się w muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie. Do incydentu doszło w piątek.


– Chłopak przyznał się, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze w postaci grzywny w wysokości tysiąca złotych – poinformowała w poniedziałek dziennik.pl zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie Joanna Bełz.

Pracowali muzeum wezwali w piątek policję, po tym jak kamery monitoringu zarejestrowały 17-letniego uczestnika wycieczki z Izraela, który dwukrotnie ściągnął spodnie i wypiął się w stronę jednego z więźniarskich baraków.

Izraelczyk został przesłuchany przez policję. – Nie umiał racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania – wyjaśniła portalowi Bełz. Nastolatek usłyszał zarzut z art. 261 kodeksu karnego, który mówi o znieważeniu pomnika lub miejsca pamięci, w zbiegu z art. 262 kodeksu karnego, dotyczącym znieważenia zwłok, prochów ludzkich lub miejsc spoczynku zmarłych.

17-latkowi zatrzymano tysiąc złotych jako zabezpieczenie majątkowe. Później został zwolniony i wrócił do Izraela. Prokuratura ma zdecydować teraz, czy zgodzi się na dobrowolne poddanie się karze, jaką przedstawił chłopak, czy jednak skieruje do sądu akt oskarżenia.


Nie pierwszy incydent w Majdanku
Przypomnijmy, że kilka lat temu dwóch młodych mężczyzn urządziło sobie imprezę w Państwowym Muzeum na Majdanku. Pili wódkę na pryczy baraku, po czym o swoich dokonaniach poinformowali znajomych na Facebooku. Ich głupotę wszystko wytknęli internauci.

Obóz w Majdanku
Nazistowski obóz koncentracyjny w Lublinie funkcjonował w latach 1941-1944. Przeszło przez niego ok. 150 tys. osób. Ostatnie badania wskazują, że ofiar było blisko 80 tys. zł, z czego 60 tys. zł to Żydzi. Na porządku dziennym były rozstrzeliwania jeńców, chorych, osłabionych, niezdolnych do pracy. Na Majdanku pracowały też komory gazowe.

źródło: dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ