Dancing DJ Wiki i spotkanie z Beatą Tadlą. Nadchodzi wielkie wydarzenie dla seniorów

18 sierpnia w Warszawie DJ Wika poprowadzi "Wymarsz Parady Dojrzałych Wspaniałych" i stanie za konsoletą podczas czterogodzinnego dancingu międzypokoleniowego.
18 sierpnia w Warszawie DJ Wika poprowadzi "Wymarsz Parady Dojrzałych Wspaniałych" i stanie za konsoletą podczas czterogodzinnego dancingu międzypokoleniowego. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
– Mam prawie 80 lat. Udzielam się jeszcze po części zawodowo w firmie, która nie chce się mnie pozbyć. Widocznie dobrze się spisałem. Kieruję radą na rzecz – powiedziałby tak – przedszkolaka do seniora. Gdybym tego zaniechał, to chyba zostałaby mi tylko działka. Ale to jak na mój, dotychczas aktywny tryb życia, zdecydowanie za mało – opowiada w rozmowie z naTemat Bogdan Surmak. 79-latek od 2015 roku współpracuje z Fundacją Zaczyn, która już 18 sierpnia organizuje w Warszawie wyjątkowe wydarzenie.

– Fundacja Zaczyn jest w moim odczuciu najlepszym przykładem działalności na rzecz seniorów i ich pobudzania do aktywnego trybu życia. Żałuję tylko, że nie będę mógł wziąć udziału w najbliższą sobotę w pikniku – mówi nam Bogan Surmak, który przebywa na rehabilitacji w szpitalu.

Chodzi mu o Piknik Pokoleń, na którym zostanie zorganizowany m.in. międzypokoleniowy dancing z udziałem DJ Wiki i DJ Krisa. Wika to popularna 80-latka, najstarsza didżejka w Polsce, która od lat zdobywa coraz większą widownię.

Nie zabraknie też treningu nordic walking z trenerem, a także panelu dyskusyjnego z udziałem gwiazd. Pojawią się Beata Tadla, himalaistka Anna Czerwińska, dziennikarze Rafał Gębura ("Newsweek") i Jarosław Bugała (Polsat) czy aktorka Bożena Dykiel. Wydarzenie poprzedzi Parada Seniorów, która wyruszy Rondem de Gaulle’a przy wejściu na ul. Nowy Świat.
Nie mają czasu na starość
– Parada Seniorów to wydarzenie ogólnopolskie. Zjeżdżają ludzie z całej Polski. Jest za mało takich imprez. Po prostu – przekonuje Bogdan Surmak.

Sam zawstydziłby niejednego młodzieniaszka swoją aktywnością. – Jestem Przewodniczący Rady Seniorów Dzielnicy Mokotów, jak i Rady Osiedla "Sadyba" – wszystko z wyboru. Na Sadybie, gdzie mieszkam, jest klub seniora. Lecz jest to miejsce służące wszystkim mieszkańcom naszego osiedla. W klubie są zajęcia od przedszkola do seniora. Mamy i przedszkolaków, i młodzież w wieku szkolnym. No i oczywiście seniorów, dla których organizowane są różne imprezy i jednodniowe wycieczki krajoznawcze – mówi.


– Organizujemy też pogadanki, spotkania czy prelekcje. Dwa razy w tygodniu seniorzy spotykają się w klubie seniora. To jest moje życie, to są moje zajęcia. No i w sumie to wcale nie narzekam, gorzej z rodziną, która uważa, że zaniedbuję trochę sprawy domowe. Może i tak, ale po jakimś czasie wszystko nadrabiam. Jest czas i dla domu, i dla społeczeństwa – dodaje.
Bogdan Surmak ma wiele pasji i stawia na bycie aktywnym fizycznie. – Prowadzę tryb życia, który wymaga czytania na bieżąco gazet i książek. Swego czasu aktywnie uprawiałem sport. Bardzo dużo pływałem. Od pewnego czasu już nie pływam – z różnych względów. Między innymi zdrowotnych. Przeszedłem zawał serca, ale to nie znaczy, że zaniechałem ruchu. Uważam, że ruch jest kluczem do dobrego samopoczucia. Dużo chodzę, zresztą w zgodzie z zaleceniami lekarza – podsumowuje.

Więcej o Paradzie Seniorów i Pikniku Pokoleń przeczytacie tutaj.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...