Rozeszła się plotka, że raper Eldo kończy karierę. Prawda jest zupełnie inna

Wbrew doniesieniom portali internetowych raper Eldo nie zakończył kariery.
Wbrew doniesieniom portali internetowych raper Eldo nie zakończył kariery. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Internet obiegła informacja o zakończeniu kariery przez jednego z najważniejszych polskich raperów - Eldo. W rozmowie z naTemat muzyk zdementował fałszywe plotki.


– Nie chce mi się nawet komentować tej całej clickbaitowej kultury. Nie odpowiadam za to co publikują branżowe portale – mówi naTemat Eldo, czyli Leszek Kaźmierczak. – W każdym razie nie wybieram się na emeryturę i nie kończę kariery – zapewnia.
Jako pierwszy informację o zakończeniu kariery przez muzyka podał plotkarsko-rapowy portal Glamrap. Autor wykorzystał w swoim tekście fragment wywiadu udzielonego przez Eldokę olsztyńskiemu radiu UWM FM. Raper koncertował w stolicy Warmii w trakcie Olsztyn Green Festiwalu.

– Nie ma zapotrzebowania na to, co robię. Jeżeli nie jestem w stanie być muzykiem profesjonalnym, czyli nie jestem w stanie żyć z muzyki i łączyć działalność zarobkową z muzyczną, no to trzeba po prostu powiedzieć sobie: starczy. I zająć się czymś innym – powiedział Leszek Kaźmierczak w rozmowie z radiem.
Wiele branżowych portali podchwyciło niesprawdzonego newsa i podało go na swoich stronach internetowych. Również "Wprost" czy "wMeritum" podały niepotwierdzoną przez rapera informację. Dlaczego nikt nie zapytał u źródła?

– Na samym początku cytowanego wywiadu jasno mówię, że nie zamierzam zmieniać niczego w planie nagrania zapowiadanego tryptyku – kontynuuje Kaźmierczak. – Jeśli podejmę decyzję o zakończeniu kariery zakomunikuję to wprost albo zwyczajnie bez słowa zniknę – dodał.
Na wspomniany tryptyk będą składały się płyty "Chi" (2014), "Psi" (2016) oraz przedwcześnie pogrzebany przez dziennikarzy krążek o nieznanym tytule.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis