Petru nie miał wyjścia? Został posłem zawodowym i już dostał pierwsze przelewy

Ryszard Petru został posłem zawodowym i pobiera wynagrodzenie z tego tytułu.
Ryszard Petru został posłem zawodowym i pobiera wynagrodzenie z tego tytułu. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Ryszard Petru został posłem zawodowym i dostał pierwsze poselskie pensje. Jak informuje Wirtualna Polska, lider koła poselskiego Liberalno-Społeczni nie miał wyjścia i musiał szukać pieniędzy, gdyż kilka tygodni temu stracił główne źródła dochodu.


– W przeciwieństwie do większości posłów nie jestem posłem zawodowym i nie pobieram wynagrodzenia za pracę w Sejmie – powtarzał wcześniej Ryszard Petru. Jednak sytuacja się zmieniła.

Przed wakacjami Petru mówił, że stracił swoje główne źródło dochodu. Kancelarii prawnej, z którą współpracował, wystawił ostatnią fakturę. Powodem miała być kontrola skarbówki, informuje Wirtualna Polska. Petru przestał też zasiadać w radzie nadzorczej Vistuli.

Według oświadczenia majątkowego zarobił z tytułu zasiadania w radzie 110 tys. zł w 2017 r., miał też 216 tys. zł dochodu z własnej firmy doradczej Ryszard Petru Consulting.

Ryszard Petru tłumaczył w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem, że instytucje państwowe rozpoczęły na niego regularne polowanie. I dlatego Petru zgłosił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prośbą o zmianę statusu. Jak poinformowała Kancelaria Sejmu, 4 lipca dostał pierwszą wypłatę, a następną w sierpniu.

Przypomnijmy, Ryszard Petru opuścił Nowoczesną, której był założycielem i wraz z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Joanną Schmidt założył koło Liberalno-Społeczni. Zapowiedział też stworzenie nowej partii po jesiennych wyborach samorządowych.

źródło: Wirtualna Polska

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE