"Wstyd i zażenowanie". Koszmarna wpadka Anny Anders podczas odsłonięcia tablicy

Anna Maria Anders odsłoniła tablicę poświęconą polskim żołnierzom. Problem w tym, że w napisie były koszmarne błędy.
Anna Maria Anders odsłoniła tablicę poświęconą polskim żołnierzom. Problem w tym, że w napisie były koszmarne błędy. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Anna Maria Anders odsłoniła tablicę upamiętniającą żołnierzy 2. Korpusu Polskiego swojego ojca, gen. Władysława Andersa, walczących we Włoszech w latach 1943-1945. Rangę wydarzenia popsuły kompromitujące błędy, które pojawiły się w napisie wykutym na płycie.

"Sławno. Przepiękna uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w hołdzie zwycięzcom spod Monte Cassino z udziałem Weteranów, Wojska RP, Burmistrza, Rady miasta i młodzieży. Bardzo Wam dziękuje za piękną tablicę i za pamięć" – napisała Anna Maria Anders na Facebooku.

Na tablicy widnieje zdanie z dwoma błędami. "W hołdzie żołnierzom 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Walczącym we Włoszech w latach 1943-1945, zwycięscom w Bitwach o Monte Cassino, Ankone, na linii Gotów, Apeninie Emiliańskim oraz Bolonię. Społeczeństwo Ziemi Sławieńskiej" – czytamy. Jak łatwo zauważyć, powinno być "zwycięzcom" i "Ankonę".

Sławno. Przepiękna uroczystosc odsłonięcia tablicy pamiątkowej w hołdzie zwycięzcom spod Monte Cassino z udziałem ...

Opublikowany przez Anna Maria Anders Costa Środa, 12 września 2018
Internauci nie mają litości. Pytają, czy nie dało się zorganizować tablicy bez błędu i czy PiS naprawdę musi zepsuć wszystko, czego się dotknie?
Przypomnijmy, Anna Maria Anders zasłynęła horrendalnymi kosztami swoich podróży, a także sposobem, w jaki tłumaczyła te wydatki. Jak wyliczono, wydała z pieniędzy podatników na międzynarodowe podróże ponad 600 tys. zł. "Ja wyglądam bardzo dobrze na mój wiek, ale mam swój wiek, także nie będę leciała klasą turystyczną tam i z powrotem jak mam wracać na Senat" – tłumaczyła senator PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"