Kolejna osoba znika z otoczenia prezydenta. To bliska współpracowniczka Agaty Dudy

Dorota Skrzypek obok Marka Belki.
Dorota Skrzypek obok Marka Belki. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Dorota Skrzypek odchodzi ze swojego stanowiska w gabinecie Andrzeja Dudy – informuje "Gazeta Wyborcza". Dziennik dodaje, że Skrzypek to najbliższa współpracowniczka Agaty Dudy. To kolejne odejście w ostatnich dniach po Krzysztofie Łapińskim.


Dorota Skrzypek sprawuje funkcję wicedyrektora Biura Gabinetu Prezydenta. Zajmuje się nadzorem zespołu protokolarnego, podlega bezpośrednio szefowi gabinetu Krzysztofowi Szczerskiemu. W pałacu była jednak przede wszystkim prawą ręką Agaty Dudy. Jest wdową po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Sławomirze Skrzypku.

Jak podaje "GW", Skrzypek złożyła wypowiedzenie i jest na urlopie. Według nowego rzecznika Dudy Błażeja Spychalskiego o odejściu zadecydowały sprawy osobiste.

Przypomnijmy, że sam Spychalski pojawił się w Pałacu Prezydenckim, ponieważ wcześniej z funkcji rzecznika prezydenta zrezygnował Krzysztof Łapiński. Były rzecznik mówił, że chciał odejść z polityki i sprawdzić się w biznesie. Pojawiły się jednak informacje o konflikcie z Krzysztofem Szczerskim.

źródło: wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...