Kolejna osoba znika z otoczenia prezydenta. To bliska współpracowniczka Agaty Dudy

Dorota Skrzypek obok Marka Belki.
Dorota Skrzypek obok Marka Belki. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Dorota Skrzypek odchodzi ze swojego stanowiska w gabinecie Andrzeja Dudy – informuje "Gazeta Wyborcza". Dziennik dodaje, że Skrzypek to najbliższa współpracowniczka Agaty Dudy. To kolejne odejście w ostatnich dniach po Krzysztofie Łapińskim.

Dorota Skrzypek sprawuje funkcję wicedyrektora Biura Gabinetu Prezydenta. Zajmuje się nadzorem zespołu protokolarnego, podlega bezpośrednio szefowi gabinetu Krzysztofowi Szczerskiemu. W pałacu była jednak przede wszystkim prawą ręką Agaty Dudy. Jest wdową po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Sławomirze Skrzypku.

Jak podaje "GW", Skrzypek złożyła wypowiedzenie i jest na urlopie. Według nowego rzecznika Dudy Błażeja Spychalskiego o odejściu zadecydowały sprawy osobiste.

Przypomnijmy, że sam Spychalski pojawił się w Pałacu Prezydenckim, ponieważ wcześniej z funkcji rzecznika prezydenta zrezygnował Krzysztof Łapiński. Były rzecznik mówił, że chciał odejść z polityki i sprawdzić się w biznesie. Pojawiły się jednak informacje o konflikcie z Krzysztofem Szczerskim.

źródło: wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"