Trump w ogromnych opałach. Szef jego kampanii przyznał się do spisku przeciwko USA

Były szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa zaczął "sypać".
Były szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa zaczął "sypać". Fot. flickr.com/ABC Television Group CC SA 2.0
Wygląda na to, że prezydent Stanów Zjednoczonych znalazł się w potężnych tarapatach. Były szef jego kampanii prezydenckiej chciał uniknąć drugiego już procesu i przyznał się do stawianych mu zarzutów. A te są bardzo poważne: udział w spisku przeciw Stanom Zjednoczonym oraz spisku mającym utrudnić działanie wymiaru sprawiedliwości.

Drugi proces Paula Manaforta miał rozpocząć się 24 września. Jednak już w piątek długoletni współpracownik Donalda Trumpa przyznał się do postawionych mu zarzutów. Prokuratorzy federalni oskarżyli go o działanie jako niezarejestrowany zagraniczny agent, przyznał się do zarzutu udziału w spisku przeciw USA oraz spisku mającym utrudnić działanie wymiaru sprawiedliwości.

Jak wynika ze złożonego w sądzie zmienionego wniosku w jego sprawie, Paul Manafort prawdopodobnie zgodził się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. W pierwszym procesie został skazany za przestępstwa bankowe i podatkowe.

Obecny sprawa związana jest z prowadzonym przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera śledztwem w sprawie zarzutów o mieszanie się Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku.
Pójście Manaforta na współpracę może oznaczać ujawnienie tajemnic przebiegu kampanii prezydenckiej, powiązań sztabu Donalda Trumpa i jego samego z Rosją oraz nielegalnego finansowania działań wyborczych.

źródło: cnn.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"