Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach samorządowych. Prawnik chce zostać radnym

Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach w Warszawie.
Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach w Warszawie. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński ogłosił właśnie, że wystartuje w wyborach samorządowych w charakterze kandydata na radnego w Warszawie. Na wstępie zaznaczmy jednak, że nie chodzi tu oczywiście o Jarosława Kaczyńskiego z Żoliborza. Mowa o znanym prawniku i kandydacie Koalicji Obywatelskiej.

"Chciałbym Państwa z radością poinformować, że w najbliższych wyborach samorządowych kandyduję do Rady m. st. Warszawy z okręgu Śródmieście i Ochota z listy Koalicja Obywatelska. Już dziś chciałbym Państwa prosić o wsparcie i o głosy 21 października" – napisał na Twitterze Jarosław Kaczyński.
Chodzi oczywiście o adwokata, który reprezentuje protestujących przeciwko łamaniu Konstytucji, którzy stanęli przed sądem. Zaangażował się także w pomoc protestującym na sejmowym korytarzu rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych, po kompromitujących słowach posła Jacka Żalka. Kaczyński prowadzi własną kancelarię prawną w Warszawie.

Szczegółowo sylwetkę młodego adwokata opisywał niedawno w naTemat.pl Bartosz Godziński.

"Mecenas Jarosław Kaczyński ma imię i nazwisko jednoznacznie kojarzące się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Warszawski prawnik nie ma jednak z partią rządzącą prawie nic wspólnego. Mecenasa Kaczyńskiego i prezesa Kaczyńskiego łączy fakt, iż obaj biura mają przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie" – zdradzał nasz redakcyjny kolega.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"