Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach samorządowych. Prawnik chce zostać radnym

Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach w Warszawie.
Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach w Warszawie. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński ogłosił właśnie, że wystartuje w wyborach samorządowych w charakterze kandydata na radnego w Warszawie. Na wstępie zaznaczmy jednak, że nie chodzi tu oczywiście o Jarosława Kaczyńskiego z Żoliborza. Mowa o znanym prawniku i kandydacie Koalicji Obywatelskiej.


"Chciałbym Państwa z radością poinformować, że w najbliższych wyborach samorządowych kandyduję do Rady m. st. Warszawy z okręgu Śródmieście i Ochota z listy Koalicja Obywatelska. Już dziś chciałbym Państwa prosić o wsparcie i o głosy 21 października" – napisał na Twitterze Jarosław Kaczyński.
Chodzi oczywiście o adwokata, który reprezentuje protestujących przeciwko łamaniu Konstytucji, którzy stanęli przed sądem. Zaangażował się także w pomoc protestującym na sejmowym korytarzu rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych, po kompromitujących słowach posła Jacka Żalka. Kaczyński prowadzi własną kancelarię prawną w Warszawie.

Szczegółowo sylwetkę młodego adwokata opisywał niedawno w naTemat.pl Bartosz Godziński.

"Mecenas Jarosław Kaczyński ma imię i nazwisko jednoznacznie kojarzące się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Warszawski prawnik nie ma jednak z partią rządzącą prawie nic wspólnego. Mecenasa Kaczyńskiego i prezesa Kaczyńskiego łączy fakt, iż obaj biura mają przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie" – zdradzał nasz redakcyjny kolega.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...