Kaczyński w Szczecinie mówi o historii Polski. W tle straszenie Niemcami

Jarosław Kaczyński mówił w Szczecinie  o patriotyzmie i historii.
Jarosław Kaczyński mówił w Szczecinie o patriotyzmie i historii. Fot. Twitter.com / @beatamk
Jarosław Kaczyński nie zwalnia tempa. W sobotę przemawiał w Zielonej Górze, w niedzielę jest już w Szczecinie. Podczas przemówienia na zachodniopomorskiej konwencji PiS wspomniał o współpracy z Niemcami, patriotyzmie oraz o pisaniu historii na nowo. Nie zabrakło też pielęgnacji kultu Lecha Kaczyńskiego.


– Ludzie tej ziemi muszą tę historię znać, ją trzeba zapisywać, wprowadzać do polskich szkół, do teatrów, kręcić filmy, pisać książki. Trzeba o niej pamiętać i tworzyć historię, która realnie istnieje. Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. My musimy ją napisać – powiedział podczas swojego przemówienia w Szczecinie prezes PiS.
Historia i patriotyzm były częstymi odnośnikami jego mowy. Wspomniał też kilkukrotnie o zmarłym bracie Lechu Kaczyńskim i jego zasługach. Możliwe, że to element jego zapowiedzi o nowym pisaniu historii. Jarosław Kaczyński postraszył też niemieckim lobby na Pomorzu Zachodnim.

– Polska leży między dwoma potęgami - Rosją a Niemcami. To są różne kraje, ale oba są silne i mają ogromne możliwości. Od Rosji jesteśmy dziś w jakiejś mierze oddzieleni, z Niemcami mamy otwartą granicę. I to bardzo dobrze, bo jesteśmy razem w UE i NATO, ale pamiętajcie, że ci, którzy wierzyli, że historia się skończyła mylili się. Nikt nie wie, co się zdarzy. Historia biegnie nadal i nikt nie wie, w jakim kierunku – mówił prezes PiS.

Wizyta w Szczecinie to część kampanii samorządowej PiS. Prezes odwiedził już m.in.Opole oraz Zieloną Górę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach