"Zostań na chwilę i posłuchaj". Na Netflixa ma trafić serial na podstawie kultowej gry "Diablo"

Kultowa seria gier komputerowych "Diablo" doczeka się animacji na Netflixie?
Kultowa seria gier komputerowych "Diablo" doczeka się animacji na Netflixie? Materiały prasowe / Blizzard
Amerykańskie media donoszą, że Netflix negocjuje opracowanie animowanej adaptacji kultowej gry "Diablo". Choć serial nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to o sprawie wygadał się scenarzysta nadchodzącego filmu "Hellboy". Piekielne klimaty nie są mu zatem obce.


Andrew "Andy" Cosby napisał na Twitterze, że oprowadzi rozmowy i ma być showrunnerem produkcji dla Netflixa i Activision. Post szybko zniknął z jego profilu, ale nie z sieci.
Gra komputerowa "Diablo" jest znana nie tylko miłośnikom gatunku RPG i hack'n'slash. Zasłynęła w szerszej świadomości rozbuchanymi przez media (i księdza Natanka) kontrowersjami wynikającymi z rzekomego satanistycznego w postaci piekła, diabła i pentagramów. Problem w tym, że jako gracz tak naprawdę walczymy z pomiotami Szatana, a nie ich czcimy przed ekranem.

Gra w ciągu ponad 20 lat doczekała się trzech części i szeregu dodatków. Seria jest jedną z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych produkcji w historii i ma miliony fanów na całym świecie ("Diablo III" przekroczyło ponad 30 mln sprzedanych egzemplarzy), którzy do tej pory zabijają wirtualne potwory w rozgrywkach po sieci.

Szykowany serial wywołał konsternację u niektórych fanów gry ze stajni Blizzarda. Woleliby produkcję aktorską, a nie animację. Jednak biorąc pod uwagę całkiem udane anime Netflixa na podstawie popularnej serii gier "Castlevania" - miłośnicy "Diablo" mogą być dobrej myśli.


Źródło: Variety.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...