Na Zachodzie robi się głośno o Agacie Dudzie. Skandaliczne zachowanie nie umknęło uwadze

Chyba nie tak powinna zostać zapamiętana Pierwsza Dama.
Chyba nie tak powinna zostać zapamiętana Pierwsza Dama. Fot. Jan Rusek/Agencja Gazeta
Przedziwny "taniec", który Agata Kornhauser-Duda wykonała wysiadając z samochodu przed posiedzeniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ już rozszedł się szerokim echem nie tylko w polskich mediach. Na zachowanie polskiej Pierwszej Damy zwrócili uwagę także dziennikarze renomowanych zagranicznych redakcji.


Zachowanie małżonki prezydenta Andrzeja Dudy komentuje m.in Henry Foy, jeden z najbardziej wpływowych członków redakcji słynnego "Financial Times". Dziennikarz pisze o "szyderstwie Agaty Dudy wobec protestujących". Według niego, nie jest to najlepsza wizytówka dla polskiego prezydenta.
Wybryk polskiej Pierwszej Damy zauważyła także Ola Cichowlas z AFP - francuskiej agencji informacyjnej o międzynarodowym zasięgu. Ta korespondentka pisze o "groteskowym zachowaniu" Agaty Dudy.
Do sprawy odniósł się także brytyjski naukowiec mieszkający w Polsce Ben Stanley, który przestrzega obóz władzy. Jego zdaniem, takie zachowanie obróci się przeciw aktualnie rządzącym w Warszawie. Stanley ocenił, że zachowanie Agaty Dudy było przejawem pogardy dla protestujących Polaków.
Wcześniej "podskoki" polskiej Pierwszej Damy zostały ocenione za przejaw braku ogłady i naruszenie zasad etykiety. Więcej mówi o tym w naTemat.pl ekspert od protokołu dyplomatycznego dr Janusz Sibora w rozmowie z Adamem Nowińskim.

Problemu w zachowaniu Agaty Dudy w Nowym Jorku nie widzą jednak w PiS. Zdaniem polityków tej partii, był to kolejny przejaw rzekomo cennego milczenia Pierwszej Damy.

– Milczenie – skarb wszelkiej polityki. Milczeniem pokażesz, będziesz, zrozumiesz. I ona daje przykład mądrości politycznej, właśnie nie zabierając zdania. Uważam, że jeśli jest tak ciężki nastrój polityczny w Polsce, to nawet nie powinna. Ja jestem za nią i z nią w tych sprawach – usłyszało naTemat.pl w partii rządzącej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię