13 sekund grozy. Film z wyczynem rządowego kierowcy przeraża internautów

BMW należące do SOR wyprzedzało tak, że tylko dzięki przytomności kierowcy jadącego z naprzeciwka nie doszło do tragedii.
BMW należące do SOR wyprzedzało tak, że tylko dzięki przytomności kierowcy jadącego z naprzeciwka nie doszło do tragedii. Fot. screen ze strony YouTube.com / genuineoleey
Na tym filmie słychać parę siarczystych przekleństw. Ale trudno się dziwić – sytuacja była wyjątkowo nerwowa. Na YouTube krąży film z "wyczynem" prawdopodobnie kierowcy Służby Ochrony Państwa. Kierowane przez niego BMW wyprzedzało tak, że czołowe zderzenie było bardzo blisko.


Gdyby nie zachował się przytomnie i nie zjechał na piaszczyste pobocze, skończyłoby się to tragicznie. W weekend w internecie ukazał się film nagrany przez kamerę w samochodzie kierowcy, który uniknął zderzenia z pojazdem identyfikowanym jako rządowe BMW. Z każdą godziną na YouTube przybywa wyświetleń i ostrych komentarzy.

Na nagraniu dokonanym na drodze krajowej nr 9 między Iłżą a Radomiem (teren niezabudowany) widać, jak nagle zza zakrętu wyłania się TIR i... wyprzedzające go BMW. Na reakcję czasu było niewiele. Widać też, że auto - przynajmniej na czas wyprzedzania - miało włączone niebieskie światła oraz sygnały dźwiękowe. "Przyczajony BOR-owik, ukryte BMW" – zatytułowano nagranie.
Z początkiem lutego Biuro Ochrony Rządu zostało zastąpione przez Służbę Ochrony Państwa. Zmiana ta była dość kosztowna – wyniosła 400 mln zł.

Po likwidacji BOR z pracy w nowej służbie postanowiło odejść 15 spośród 50 kierowców wożących najważniejsze osoby w państwie. Zanim jeszcze nastąpiła zmiana szyldu służby, raz po raz dochodziło do wypadków i kolizji z udziałem rządowych kierowców. Najgłośniejszy i najpoważniejszy w skutkach był ten, w którym ranna została była premier Beata Szydło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
WYWIAD 0 0Posłanka PO "dopadła" kolejnego hejtera z internetu. Tłumaczy, dlaczego im nie odpuści
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry