To otwarta wojna PiS z Rydzykiem. Ujawniono kulisy zawieszenia Jaworskiego

Andrzej Jaworski poważnie sobie "nagrabił" w PiS-ie.
Andrzej Jaworski poważnie sobie "nagrabił" w PiS-ie. Fot. Dominik Sadowski/Agencja Gazeta
Dotychczas zasłużony dla partii działacz, teraz niemalże zdrajca na wylocie. Andrzej Jaworski jak na razie został zawieszony w partii, ale już wiadomo, że prawdopodobnie zostanie z niej usunięty. Pierwsze doniesienia mówiły, że to wynik braku poparcia z jego strony dla kandydata na prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego. Okazuje się jednak, że w tle trwa poważny konflikt prezesa PiS i Tadeusza Rydzyka.


O zawieszeniu Jaworskiego w partii przed kilkoma dniami informował dziennik "Fakt". Zdecydować o tym miał sam Jarosław Kaczyński, który prawdopodobnie przesądzi los swojego do niedawna oddanego człowieka. Powodem tak ostrej reakcji miało być nieudzielenie poparcia Kacprowi Płażyńskiemu, którego PiS wystawiło w gdańskich wyborach.

Okazuje się jednak, ze przewinienia są jeszcze poważniejsze. Według informatorów portalu Wp.pl, Jaworski, pod wodzą Tadeusza Rydzyka, miał organizować nową formację polityczną, która wystartowałaby w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu. A to byłaby konkurencja dla Zjednoczonej Prawicy i stworzenie konkurencji dla samego Jarosława Kaczyńskiego.

Do takiego posunięcia, skłoniła Tadeusza Rydzyka rekonstrukcja rządu, która usunęła z niego jego zaufanych ludzi: Jana Szyszkę, Antoniego Macierewicza i Krzysztofa Jurgiela. Zaostrzenie konfliktu między Kaczyńskim a Rydzykiem nastąpiło po usunięcie Andrzeja Jaworskiego z zarządu toruńskiej spółki "Polski Cukier". Doszło do tego w sierpniu tego roku. – Od tamtej pory duchowny nie spotyka się i nie rozmawia z prezesem Kaczyńskim – mówi informator portalu.


Do otwartej krytyki redemptorysty dochodzi także na posiedzeniach rządu. Na jednym z wrześniowych posiedzeń rządu, dopuścić jej miał się obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, który zarzucił duchownemu budowanie za plecami PiS zaplecza politycznego z byłymi politykami PSL.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii