Jaki chwalił się ukończeniem szkoły w Barcelonie. Ujawniono, co naprawdę tam "skończył"

Patryk Jaki chwali się ukończeniem prestiżowej szkoły biznesu w Barcelonie. Prawda jednak wygląda nieco inaczej.
Patryk Jaki chwali się ukończeniem prestiżowej szkoły biznesu w Barcelonie. Prawda jednak wygląda nieco inaczej. fot. Maciej Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Patryk Jaki chwali się, że ukończył prestiżową IESE Business School w Barcelonie. W rzeczywistości miał tylko zaliczyć kilkumiesięczny program, którego większość zajęć odbywała się w Warszawie – informuje "Rzeczpospolita".


Na stronie Patryka Jakiego możemy przeczytać: "Ukończył Uniwersytet Wrocławski i program dla menagerów IESE Business School w Barcelonie". Prawda jednak może wyglądać nieco inaczej.

Sprawę wykształcenia kandydata PiS opisała "Rzeczpospolita". Według gazety Patryk Jaki nie ukończył studiów w Barcelonie, a tylko program ARGO Top Public Executive, który wspólnie z IESE organizowała Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. Trwał od września 2017 r. do maja 2018 r. Większość zajęć odbywała się w Warszawie.

I teraz najlepsze: przejście kursu nie kończyło się egzaminem, nie było więc niczym wymagającym. Jedynym warunkiem zaliczenia było... 80 procentowa frekwencja na zajęciach.

– Nie chcę umniejszać jakości tego programu, ale zastanawiam się, czy można go zrównywać ze studiami uniwersyteckimi – powiedziała dziennikowi Agnieszka Pomaska. Polityk PO chce w sprawie wykształcenia Jakiego złożyć interpelację do ministerstwa sprawiedliwości.

Przypomnijmy też, że w tym roku akademickim nowym wykładowcą na Uniwersytecie Opolskim ma być nie kto inny niż właśnie Patryk Jaki. Tomasz Ławnicki z naTemat ustalił jednak, że żadne ćwiczenia z Jakim się na razie nie rozpoczną. Pierwsze zajęcia odbędą się w listopadzie. Jaki jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, na Uniwersytecie Opolskim zaś rozpoczyna przewód doktorski.


źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"