Emily Ratajkowski aresztowana. Modelka protestowała przeciwko kandydatowi do Sądu Najwyższego

Emily Ratajkowski protestowała przeciwko kandydaturze Kavanaugh na sędziego Sądu Najwyższego. Została aresztowana przez policję.
Emily Ratajkowski protestowała przeciwko kandydaturze Kavanaugh na sędziego Sądu Najwyższego. Została aresztowana przez policję. Fot. Instagram / Ratajkowski
Wybory sędziów Sądu Najwyższego rozpalają emocje nie tylko w Polsce. Znana modelka Emily Ratajkowski została zatrzymana w Waszyngtonie przez policję po tym, jak protestowała przeciwko kandydaturze Bretta Kavanaugh. Kavanaugh oskarżany jest przez Christine Blasey Ford o molestowanie i próbę gwałtu.


Przez USA przetaczają się masowe protesty przeciwko jednemu z kandydatów na sędziego Sądu Najwyższego. Protestujący zajęli atrium w budynku Senatu, musiała interweniować policja. Zatrzymano łącznie 302 osoby, w tym między innymi znaną modelkę o swojsko brzmiącym nazwisku Emily Ratajkowski.
Brett Kavanaugh pomimo oskarżeń o molestowanie i próbę gwałtu został pozytywnie zaopiniowany przez senacką komisję. Teraz jego kandydaturę musi zatwierdzić większość w senacie, choć wcześniej kandydat zostanie prześwietlony przez FBI. Wszystko przez wydarzenia, które miały miejsce w latach osiemdziesiątych.
Kavanaugh miał molestować i próbować zgwałcić Christinę Blasey Ford. Sprawa dotarła do opinii publicznej, gdy kobieta opowiadała o tym przez senacką komisją. Opisywała, jak bała się o życie, gdy Kavanaugh zakrył jej usta, by nie krzyczała. On sam nie wyklucza, że kobieta mogła zostać skrzywdzona, ale jednocześnie zapewnia, że on sam nie miał z tym nic wspólnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...