Agata Duda znowu uczy niemieckiego. I robi to w dość nietuzinkowym miejscu

Okazuje się, że żona prezydenta Andrzeja Dudy znowu uczy niemieckiego.
Okazuje się, że żona prezydenta Andrzeja Dudy znowu uczy niemieckiego. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Od dawna mówi się, że Agata Kornhauser-Duda tęskni za Krakowem. Ale bardziej niż widoku Wawelu brakuje jej bardziej szkolnych murów i jej pasji – nauczania języka niemieckiego. Jak dowiedział się "Super Express", Pierwsza Dama znowu uczy, a jej lekcje są darmowe.


Agata Kornhauser-Duda do 2015 roku uczyła języka niemieckiego w jednej z najbardziej prestiżowych szkół - krakowskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego. Ale po tym, jak jej mąż wygrał w wyborach prezydenckich, musiała porzucić swoją pasję i przenieść się do Warszawy. Wielokrotnie podkreślano, że Pierwsza Dama tęskni i za Krakowem, i za nauczaniem.

Według ustaleń "Super Expressu" okazuje się, że tę pasję udało jej się kontynuować. Agata Kornhauser-Duda znowu uczy dzieci. Uczniowie odwiedzają ją regularnie w Pałacu Prezydenckim, gdzie Pierwsza Dama uczy ich niemieckiego. Jej lekcje są darmowe. Informacje tabloidu potwierdził sam Andrzej Duda. – Tak, moja żona uczy społecznie języka niemieckiego – powiedział.

Ostatnio wiele mówiło się na temat żony prezydenta RP. Nie były to zazwyczaj pozytywne opinie. Krytykowano ją za zachowanie w Nowym Jorku. Przed jednym ze spotkań kpiła z protestujących, którzy krzyczeli pod jej adresem słowa "konstytucja". Udawała, że dyryguje w rytm ich okrzyków. Sprawę komentowali politycy i specjaliści. W naTemat m.in. doktor Janusz Sibora.


Źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...