Te dokumenty mogą pogrążyć Ronaldo. "Spiegel" ma dowody ws. o gwałt

Kathryn Mayorga przerwała milczenie po latach i oskarża Cristiano Ronaldo o gwałt.
Kathryn Mayorga przerwała milczenie po latach i oskarża Cristiano Ronaldo o gwałt. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Dziennikarze niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" dotarli do dokumentów, które są mocnym dowodem przeciwko Cristiano Ronaldo. Portugalski piłkarz dotąd zdecydowanie zaprzeczał zarzutom o gwałt, jakie stawiała mu Amerykanka Kathryn Mayorga. Opublikowane protokoły świadczą, iż sportowiec mówił nieprawdę.


Pozew przeciwko Cristiano Ronaldo trafił do sądu w amerykańskim stanie Nevada. Chodzi o wydarzenia z 2009 r. w Las Vegas. Piłkarz oskarżony jest o gwałt, a to przestępstwo, które zgodnie z prawem tego stanie USA nie ulega przedawnieniu. Do tej pory Ronaldo zapewniał, że oskarżenia Kathryn Mayorga są fałszywe.

Wspólne wakacje
Obie strony zgadzają się w jednym – w trakcie wakacji 9 lat temu oboje spotkali się w luksusowym hotelu Palms Place. Co działo się potem – to wynika choćby z ugody, jaką publikuje "Der Spiegel" i która miała nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Kathryn Mayorga hatte behauptet, Ronaldo habe sie vergewaltigt. Also machte sich das Team des Profifußballers an die Arbeit: knallharte Anwälte, schmierige Ermittler, gnadenloses Kalkül. (SPIEGEL +)

Opublikowany przez DER SPIEGEL Piątek, 5 października 2018
Amerykanka zdecydowała się na jej ujawnienie, ponieważ - jak twierdzi - Portugalczyk i jego prawnicy nie dotrzymali wszystkich warunków umowy. W ugodzie piłkarz za milczenie zadeklarował kobiecie kwotę 375 tys. dolarów.

Powiedziała "nie" i "przestań"
Niemiecki magazyn opisuje także kwestionariusz, jaki Ronaldo wypełnił na prośbę swoich prawników. Jedno z pytań, jakie mu zadano, dotyczyło tego, czy oskarżająca piłkarza o gwałt Kathryn Mayorga (w dokumentach osoby te występują pod pseudonimami) sprzeciwiała się temu, co robił – czy np. podniosła swój głos, czy krzyczała?


Z dokumentów wynika, iż Ronaldo przyznał, że kobieta kilkukrotnie powiedziała "nie" i "przestań". Trzy miesiące później Ronaldo znów wypełnił podobny kwestionariusz. Wtedy na to samo pytanie odpowiedział, że do seksu doszło bez sprzeciwu Kathryn Mayorga.

Ronaldo w tarapatach
11 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie polscy piłkarze zagrają mecz Ligi Narodów z reprezentacją Portugalii. Przed kilkoma dniami trener Portugalii Fernando Santos ogłosił skład kadry i na mecz z Polską, i na późniejsze spotkanie towarzyskie ze Szkocją.

Wiadomo, że Ronaldo nie zagra. Nieoficjalnie mówi się, że brak powołania to skutek ostatnich problemów gwiazdy Juventusu właśnie z oskarżeniami o gwałt w 2009 roku w Las Vegas.

źródło: spiegel.de
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...