Marilyn Monroe była lesbijką? Tak twierdzi w nowej książce amerykańska historyk

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe Fot. Kadr z filmu "Pół żartem, pół serio"
Marilyn Monroe, symbol seksu lat 50. i 60., zdobywczyni wielu męskich serc mogła być lesbijką. W najnowszej biografii pojawia się teza, że jej liczne nieszczęśliwe miłości i trzy nieudane małżeństwa, to pochodna orientacji seksualnej aktorki.


Chociaż Marilyn Monroe była żoną sławnego baseballisty Joe DiMaggio oraz dramaturga Artura Millera, te związki nie były udane i zakończyły się rozwodami. Szczęścia nie przyniosły jej też liczne romanse, m.in. z Marlonem Brando, Frankiem Sinatrą czy wreszcie prezydentem Johnem F. Kennedym.

Czytaj też: Prawdziwa ikona nigdy nie umiera! Salvatore Ferragamo po raz kolejny sięga po ciało Monroe i pokazuje je w muzeum

"Ona pragnęła kobiety, miała z nimi przygody i obawiała się, że może być lesbijką" - czytamy we fragmencie "Marilyn: pasja i paradoks" opublikowanym przez "Guardiana". Amerykańska badaczka wskazuje, że Monroe mogła mieć romanse z Joan Crawford, Marleną Dietrich czy trenerką Paulą Strasberg.

Zobacz też: Wielkanocne króliczki tylko dla dorosłych

Lois Banner opisuje aktorkę jako "doskonałą zewnętrznie" i pyta: "jak osoba, która miała najbardziej perfekcyjne ciało na świecie, mogła być tak niedoskonała wewnątrz?". Dodaje jednak, że sama postawa życiowa gwiazdy i jej niektóre zachowania dały zaczątki feminizmowi. Przez całe życie walczyła z wizerunkiem "głupiej blondynki", który był ceną jej oszałamiającej kariery. Nie tylko on zresztą, bo pod koniec życia Monroe była uzależniona od leków nasennych, alkoholu, miała depresję i bulimię.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...