Skazana kandydatka opozycji miażdży kandydata PiS. Zakończy to w pierwszej turze

Hanna Zdanowska ma wygraną w Łodzi praktycznie w kieszeni.
Hanna Zdanowska ma wygraną w Łodzi praktycznie w kieszeni. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Z nowego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" i TVN24 wynika, że wybory na prezydenta Łodzi z dziecinną łatwością wygra Hanna Zdanowska. Tym samym zabiegi polityków PiS, które miały na celu zdyskredytowanie obecnej prezydent miasta, spełzły na niczym.


Z badania wynika, że na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej chce głosować aż 62 proc. respondentów. To o 48 punktów procentowych więcej niż na drugiego w tej klasyfikacji Waldemara Budę z PiS. Popiera go 14 proc. ankietowanych.

Jak łatwo się domyślić, pozostali kandydaci wypadają jeszcze gorzej. Urszula Janiak-Niziołek (KWW Tak!) może liczyć na 3 proc. poparcia, a reszta w ogóle się nie liczy.

Z kolei gdyby doszło do drugiej tury, Zdanowska zgarnęłaby 73 proc. głosów. Waldemar Buda – 18 proc. Ale na to się nie zanosi.

Sondaż jasno dowodzi też, że zabiegi PiS mające na celu zdyskredytowanie Hanny Zdanowskiej nie powiodły się. Przypomnijmy, że pod koniec września prezydent Łodzi została skazana za poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera.

Wielu polityków partii rządzącej po tym wyroku utrzymywało, że Zdanowska prezydentem już być nie może.

Z sondażu jednak wynika, że wyrok nie zmienił sposobu myślenia o niej 83 proc. ankietowanych, a dodatkowe 8 proc. respondentów zadeklarowało wręcz, że teraz na nią… zagłosuje.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...