"Kler" to przy tej grze nuda. Polacy tworzą symulator księdza z chodzeniem po kolędzie i demonami

W grze "Priest simulator" wcielamy się w rolę księdza na wsi. Możemy m. in. wypędzać duchy
W grze "Priest simulator" wcielamy się w rolę księdza na wsi. Możemy m. in. wypędzać duchy Screen z YouTube
Symulator, w którym grasz księdzem. Brzmi absurdalnie, ale po chwilowym zastanowieniu widzimy oczyma wyobraźni ogrom możliwości. Życie duchownych jest bogate i bardzo kuszące. Możliwość przywdziania wirtualnej sutanny dadzą nam Polacy. "Priest Simulator" będzie mieć premierę w przyszłym roku.


Ludzka wyobraźnia i kreatywność naprawdę nie zna granic, a po ogłoszeniu prac nad symulatorem menela myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy. Polak jednak potrafi. Niezależne studio Delirma i wydawca Ultimate Games przygotowuje grę "Priest Simulator".


Gra może wywołać niemałe kontrowersje, a twórcy będą oskarżani o satanizm. – Żadna koza nie ucierpiała z powodu "Goat Simulator", liczę że tu będzie podobnie. Ale do rzucania klątw jak najbardziej zachęcam – mówi w rozmowie z naTemat Michał Jod ze studia Delirma. To on jest mózgiem całego projektu.

"Priest Simulator" - o co w tym chodzi?
"Wyobraź sobie, że masz boskie moce i jesteś najważniejszą osobą we wsi. Co robisz? Pomagasz ludziom czy robisz sobie jaja? Oto życie księdza" – to opis gry na portalu Steam. Twórcy zapowiadają, że to "realistyczny, cóż, symulator życia najbardziej uprzywilejowanej osoby w całej wsi". Poniżej znajdziemy listę rzeczy, które będziemy mogli robić w symulatorze księdza:

- Odprawiaj kazania. Ludzie będą ci posłuszni.
- Udzielaj sakramentów. Według własnego cennika.
- Chodź po kolędzie. Zdobywaj łupy.
- Modernizuj kościół. Albo święte laboratorium.
- Odprawiaj egzorcyzmy na opętanych ludziach. Albo zwierzętach.
- Zniszcz sekty. Albo zawieraj sojusze.
- Walcz z innymi księżmi na boskie moce. Albo ścigaj się z nimi samochodem.
- Pieniądze wydawaj na ulepszenia samochodu. Albo broni do walki z demonami.

Tylko od nas będzie zależeć, czy będziemy dobrym duchownym, czy może złem wcielonym. – Ksiądz może grzeszyć. Zwłaszcza, gdy steruje nim niegrzeczny gracz – mówi deweloper.

Kolęda, spowiedź, wskrzeszanie kotów...
W internecie pojawiło się sporo komentarzy i pytań o mroczną stronę Kościoła - w tym głośną ostatnią pedofilię wśród duchownych. W "Priest Simulator" nie będzie poruszony ten wątek. – To jajcarska gra, a nie mamy zamiaru żartować z takich rzeczy – przyznaje Michał Jod.


Według niego najciekawszym aspektem gry będą walki z demonami. Mnie bardzo zaintrygowało chodzenie po kolędzie i spowiedź. Jak to będzie wyglądać?

– Poza odprawieniem wszystkich rytuałów musimy zadowolić wiernych. Bierzemy pod uwagę ich problemy, o których dowiadujemy się podczas spowiedzi. Oczywiście możemy korzystać z boskich mocy. Czyli jak komuś zdechł kot, to cyk, wskrzeszamy kota podczas kolędy, a wierni dają więcej do koperty – wyjaśnia Jod. W grze będziemy mogli też... hodować marihuanę.
Kiedy poczujemy się jak ksiądz?
"Priest Simulator" nie jest adaptacją "Kleru", ani nie powstaje na fali popularności filmem Wojtka Smarzowskiego. – To szczęśliwy dla nas zbieg okoliczności – tłumaczy Jod. Równocześnie z symulatorem powstaje gra "Faither" – Jest produkcją o zupełnie innym wydźwięku. To gra inspirowana okultyzmem, filmami satanistycznymi i mroczną muzyką – dodaje.
– Oglądałem wtedy teledyski zespołu Ghost i pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić grę o diabelskim kapłanie. Obróciłem tę myśl o 180 stopni i zaczęliśmy robić "Faithera". Podczas prac nad grą Dawid, nasz grafik, powiedział, że chciałby w nią zagrać z perspektywy pierwszej osoby. Uznałem, że to świetny pomysł i zasugerowałem wydawcy zrobienie drugiej gry - opowiada. Skąd czerpie inspiracje?
Michał Jod
Producent, studio Delirma

Czytam biografie księży, a także magazyny poświęcone tematyce religijnej, ale to w ramach researchu. Do inspiracji zaliczyłbym jednak przede wszystkim grę "Postal 2", serial "Świat Według Kiepskich" i takie filmy jak "Zły smak", "Martwica mózgu" czy "Martwe zło 2".

"Faither" wyjdzie wcześniej, bo w czerwcu przyszłego roku. Na "Priest Simulator" poczekamy kilka miesięcy dłużej - premiera zaplanowana jest na 25 grudnia 2019 roku. Można już ją dodać do listy życzeń na Steam... pod choinką.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik