Odważna deklaracja ambasador USA w Polsce ws. zniesienia wiz. "Mamy już plan działania"

Georgette Mosbacher powiedziała, że zniesienie wiz dla Polaków to dla niej priorytet.
Georgette Mosbacher powiedziała, że zniesienie wiz dla Polaków to dla niej priorytet. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Ambasador USA w Polsce poinformowała, że stawia sobie za cel zniesienie wiz dla Polaków przed końcem swojej kadencji. – Chciałabym, żeby stało się to w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy – zdradził Onetowi Georgette Mosbacher.


– Uważam, że nigdy nie powinniśmy mieć programu wizowego. Czy powinniśmy go znieść? Absolutnie tak. Uczyniłam to jednym z moich priorytetów – przekonywała Mosbacher. – Jestem ambitna, nie lubię przegrywać i składam w całość plan działań, by to osiągnąć. Uważam, że Polacy na to zasługują. Są wspaniałymi sojusznikami, dzielimy te same wartości i potrzebujemy to zrealizować – dodała.

– Nie mogę usprawiedliwić faktu, że nie byliście dotąd objęci programem bezwizowym. Powinniście być – przekonywała jeszcze kilka dni temu ambasador.

– Wiem, że sprawa zyskała teraz należną jej uwagę na wysokim szczeblu w Waszyngtonie. Mamy już plan działania, a skoro już powiedziałam, że zależy mi na wynikach, chcę go przedstawić i wprowadzić w życie. To może być ostatnia sprawa, którą załatwię, ale jestem zdeterminowana, by ten program bezwizowy przeprowadzić – tłumaczyła.

Georgette Mosbacher jest amerykańskim przedsiębiorcą. Od 1992 roku kieruje własną firmą biznesowo-konsultingową. Mosbacher została desygnowana na ambasadora USA w Polsce 23 sierpnia tego roku. Przypomnijmy, że Donald Trump podczas kampanii wyborczej obiecywał, że zniesie dla nas wizy. Polonia w Stanach Zjednoczonych już parokrotnie przypomniała o tym prezydentowi, ale ten konsekwentnie ignoruje sprawę.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...