Nawet postępowanie dyscyplinarne. Ministerstwo edukacji grozi za "Tęczowy Piątek"

"Tęczowy Piątek" wzbudził duży sprzeciw. Teraz wiceminister edukacji zapowiada konsekwencje wobec dyrektorów szkół.
"Tęczowy Piątek" wzbudził duży sprzeciw. Teraz wiceminister edukacji zapowiada konsekwencje wobec dyrektorów szkół. Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta
"Tęczowy Piątek" od samego początku wzbudzał kontrowersje. Wygląda na to, że teraz odbije się on niechybnie czkawką dyrektorom wybranych placówek. – Jeśli dyrektorzy złamali prawo oświatowe w sprawie "Tęczowego Piątku", to poniosą konsekwencje – zapowiedziała w rozmowie z Radiem ZET wiceminister edukacji Marzena Machałek.


Ministerstwo Edukacji Narodowej skontroluje część szkół, w których odbył się "Tęczowy Piątek". – W skrajnych przypadkach będzie to postępowanie dyscyplinarne – powiedziała Machałek. Ministerstwo Edukacji Narodowej sprawdza, czy inicjatorzy akcji nie złamali prawa poprzez rozsyłanie do szkół materiałów zawierających elementy agitacji wyborczej.

Przypomnijmy, że 26 października w 211 polskich szkołach odbył się "Tęczowy Piątek", podczas którego tematem lekcji była akceptacja i otwartość na uczniów oraz uczennice LGBTQI.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris" i prawicowi publicyści ostrzegali, by nie wysyłać dzieci na zajęcia. Organizatorzy przekonywali w materiałach promocyjnych, że pośród znaczących figur historycznych były także osoby homoseksualne i biseksualne.

"Za przykład może posłużyć biografia Oskara Wilde’a albo Marii Konopnickiej" – podawali pomysłodawcy przedsięwzięcia. Polecamy artykuł dziennikarki naTemat Darii Różańskiej o "Tęczowym Piątku".

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...