NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Były już marszałek Sejmu Marek Kuchciński w 2016 roku powołał Agnieszkę Kaczmarską na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Sejmu. Po ośmiu miesiącach awansował ją na szefową KS.
  "W imię PiS stała się twarzą anarchii". Poseł PiS o Kaczmarskiej: "To lojalność, nie służalczość"

  Agnieszka Kaczmarska od lat jest lojalna wobec kluczowych polityków partii rządzącej. Swoim nazwiskiem firmuje kontrowersyjne decyzje PiS. I ponosi tego konsekwencje, nie tylko prawne. W sieci przypięto jej łatkę "towarzyszki partii". – Ona działa jak funkcjonariusz partyjny, a nie jak funkcjonariusz państwa – ocenia Robert Kropiwnicki z PO. Posłowi PiS żal szefowej Kancelarii Sejmu: – Nie ma łatwo. Jest atakowana i płaci cenę za to, co politycy szykują. Ona w końcu administruje.

 • Siostra Małgorzata Chmielewska podczas panelu ""Czy Kościół w Polsce jest na krawędzi?" przyznała, że pracowała z księdzem-pedofilem.
  Siostra Chmielewska o pracy z księdzem-pedofilem. Zdradziła, co w tej sprawie "robiła" diecezja

  – Nie ukrywam, że również przebywał u nas przez pewien czas ksiądz pedofil, przyjęty przeze mnie (...) Na moje wielokrotnie powtarzane prośby, by tego człowieka przenieść do stanu świeckiego, diecezja odezwała się dopiero teraz – szczerze przyznała siostra Małgorzata Chmielewska.

 • 11 stycznia ulicami Warszawy przeszli uczestnicy Marszu Tysiąca Tóg.
  Pierwsza dyscyplinarka za "Marsz Tysiąca Tóg". Prokurator musi się tłumaczyć za "użycie togi"

  Rzecznik dyscyplinarny dla prokuratorów chce wiedzieć, dlaczego Katarzyna Gembalczyk ze stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia, była ubrana w togę podczas Marszu Tysiąca Tóg – informuje portal OKO.press.pl.

 • W poniedziałek 20 stycznia Dariusz Lasocki odebrał od prezydenta Andrzeja Dudy nominację na członka Państwowej Komisji Wyborczej.
  Z radnego PiS na członka PKW. Jego kariera pokazuje, jak partia traktuje ważne instytucje

  By zostać członkiem Państwowej Komisji Wyborczej złożył mandat radnego PiS. Dariusz Lasocki w ten sposób chciał dowieść swojej bezstronności i apolityczności. Ale trudno uwierzyć, że oderwał się od politycznych barw Prawa i Sprawiedliwości. – Pan Dariusz Lasocki jeszcze wczoraj był radnym PiS, bardzo aktywnym, który realizował program PiS i wspierał ich kandydata na prezydenta Patryka Jakiego – mówi nam posłanka PO Aleksandra Gajewska.

 • Prof. Jan Zimmermann był kierownikiem Katedry Prawa Administracyjnego UJ, a także promotorem pracy doktorskiej prezydenta Andrzeja Dudy. Kiedyś łączyła ich przyjaźń.
  Promotor Dudy wstrząśnięty. "Przekroczył granicę, za którą jest już tylko obrażanie ludzi"

  Politycy opozycji są przekonani, że w ostatnich tygodniach Andrzej Duda wypowiedziami o sędziach próbuje dotrzeć do najbardziej prawicowego elektoratu. – Ten jego krzykliwy i demagogiczny ton wyraźnie jest skierowany na kampanię wyborczą. Ale to go nie usprawiedliwia, a wręcz przeciwnie. Nie można prowadzić prezydenckiej kampanii wyborczej w celu wyboru prezydenta wszystkich Polaków w ten sposób, że się część Polaków eliminuje i obraża – stwierdza profesor Jan Zimmermann, promotor pracy doktorskiej prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Michał Pol bardzo często angażuje się w internetowe zbiórki.
  "Jaok" oskarżył Michała Pola o oszustwo. "Skieruję sprawę do sądu"

  Mikołaj Janusz "Jaok" na Twitterze zarzucił Michałowi Polowi wyłudzanie pieniędzy. Napisał, że dziennikarz "tak pomaga chorym dzieciom, że okrada ich rodziców". Pol zarzuty te nazywa "absurdalnymi" i zapowiada, że sprawę skieruje do sądu. Ale i podkreśla, że nie przestanie angażować się akcje charytatywne.

 • Komisja Europejska złożyła wniosek do TSUE o zawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram tłumaczy, co to oznacza.
  "Chciałabym, by sędziowie nie przyszli do pracy". Adwokatka wyjaśnia wniosek KE do TSUE ws. Polski

  Komisja Europejska wystąpiła do TSUE w sprawie zablokowania prac Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. – Chciałabym, żeby po wydanym zabezpieczaniu sędziowie z Izby Dyscyplinarnej nie przyszli do pracy. Ale raczej sądzę, że zacznie się dyskusja o zmianie ustawy. Albo że pojawią się pomysły likwidacji tej Izby i przetransferowania części jej obowiązków do Izby Kontroli Nadzwyczajnej, która również jest podległa władzy politycznej – mówi naTemat adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram.

 • Miłosz Kłeczek od 2016 roku pracuje w TVP Info, wcześniej związany był m.in. z Superstacją czy TVN24.
  Kłeczek to nowy "PiS-tolet Kurskiego". I jako gwiazda TVP w Sejmie może więcej

  W TVP jest zatrudniony od kilku lat, ale "głównym" reporterem sejmowym tej stacji jest od niedawna. To on poprowadzi program o wyrokach sądów "Kasta". Niektórzy dziennikarze styl pracy Miłosza Kłeczka porównują do tego, co robił Łukasz Sitek, zwolniony z telewizji po wyroku sądu. "Zwykłe polowanie z nagonką" – podsumowują. I to przy przyzwoleniu Straży Marszałkowskiej. Bo reporterzy polityczni skarżą się, że dziennikarzom mediów publicznych w Sejmie wolno więcej.

 • Adwokat Bartłomiej Piotrowski.
  Adwokat: "Wracałem z Marszu Tysiąca Tóg, a na Twitterze jakaś hejterka zrobiła ze mnie pedofila"

  – Nie można zrobić ojcu trzech córek gorszej rzeczy, niż zarzucić mu, że jest pedofilem. Ale proszę mi wierzyć, że tego nie odpuszczę. A to dlatego, że uderzono w mój najczulszy punkt. Nazywanie mnie "ubekiem", "komunistą" czy "szmatą" – nie robi już na mnie wrażenia. Ale po tej sprawie mam ambicję, żeby zrobić proces przeciwko hejtowi. I to się na pewno stanie – zarzeka się adwokat Bartłomiej Piotrowski.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zabrał głos po tym, jak Iran przyznał się do "nieintencjonalnego" zestrzelenia ukraińskiego samolotu. Chce on ukarania winnych i wypłacenia odszkodowań.
  Prezydent Ukrainy reaguje na "pomyłkę Iranu". "Domagamy się ukarania winnych i odszkodowań"

  "Dzisiejszy poranek nie był dobry, ale przyniósł prawdę" – napisał w sobotę na Facebooku Wołodymyr Zełenski. Parę godzin wcześniej strona irańska przyznała się do nieintencjonalnego zestrzelenia ukraińskiego samolotu kilka minut po starcie z lotniska w Teheranie.

O sobie

Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę wyjść z redakcji i porządnie zgłębić temat.To znaczy: pojechać na miejsce, porozmawiać z ludźmi, zobaczyć jak żyją, gdzie mieszkają, o czym mówią, w jaki sposób mówią, czego unikają,czego się boją, z czego się cieszą. Poza tym sądzę, że tematy wciąż leżą na ulicach, a nie tylko w internecie. Można na nie wpaść w tramwaju czy w spożywczaku. I to one są zapewne dla ludzi najważniejsze. Pisania do internetu wciąż się uczę.

Nie chcę zamykać się w żadnych ramach tematycznych, dlatego równie chętnie piszę o polityce, kulturze jak i problemach społecznych.Jestem absolwentką dziennikarstwa i Instytutu Reportażu.Wciąż przymierzam się, by zacząć studiować psychologię i zrobić prawo jazdy. Ale póki co, wolny czas poświęcam na czytanie, oglądanie i bieganie.

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl