Już jest sprostowanie. Morawiecki przeprosił Majchrowskiego za słowa o krakowskim smogu

Premier zamieścił przeprosiny za wypowiedź o smogu i Jacku Majchrowskim.
Premier zamieścił przeprosiny za wypowiedź o smogu i Jacku Majchrowskim. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Po przegranym procesie w trybie wyborczym Mateusz Morawiecki zamieścił dzisiaj w krakowskich gazetach sprostowanie swoich słów o prezydencie Krakowa i jego walce ze smogiem. To już drugie przeprosiny premiera w okresie wyborczym.


"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 14 października 2018 r. podczas spotkania wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Krakowie o braku działań prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego na rzecz poprawy jakości powietrza w Krakowie" – tak brzmią przeprosiny premiera Morawieckiego, które ukazały się w środę na łamach trzech krakowskich gazet: "Gazety Wyborczej", "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej".
To samo sprostowanie w najbliższych godzinach ma zostać umieszczone także na profilu facebookowym PiS oraz w TVP Info i Polsat News.
Przypomnijmy: środowe oświadczenie dotyczy słów premiera, które padły na z konwencji PiS w Krakowie. – Poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili (w sprawie ochrony powietrza - red.) nic lub prawie nic – mówił ze sceny Morawiecki. Za to prezydent Krakowa zdecydował się pozwać premiera w trybie wyborczym, co oznacza maksymalnie przyspieszony czas wydania wyroku. Sąd pierwszej instancji oddalił wniosek Majchrowskiego, ale wyrok został zmieniony w drugiej instancji.

Mateusz Morawiecki po raz drugi prostuje swoje wypowiedzi, które padły w okresie przedwyborczym. W połowie września na konwencji PiS w Świebodzinie Morawiecki zarzucił koalicji PO-PSL, że nie przeznaczała pieniędzy na budowę dróg. Powiedział też, że PiS wydaje na ten cel więcej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"