I Andrzej Duda nie pomógł. Żona Arkadiusza Mularczyka przegrała walkę o Nowy Sącz

Żona posła nie miała szans z kandydatem niezależnym.
Żona posła nie miała szans z kandydatem niezależnym. Fot. facebook.com/Iwona-Mularczyk
Zdjęcia z Jarosławem Kaczyńskim, a nawet przyjazd Andrzeja Dudy do Nowego Sącza nie pomógł kandydatce Zjednoczonej Prawicy wygrać wyborczego wyścigu. Żona posła Arkadiusza Mularczyka musiała uznać wyższość kandydata startującego z lokalnego komitetu, Ludomira Handzla.


Według oficjalnych wyników wyborów kandydat lokalnego komitetu, który w pierwszej turze startował bez poparcia największych ogólnopolskich partii Ludomir Handzel wygrał wybory o fotel prezydenta Nowego Sącza. Poparty w drugiej turze przez Koalicję Obywatelską kandydat uzyskał 58,35 proc. głosów. Iwona Mularczyk ze Zjednoczonej Prawicy zdobyła zaś 41,65 procent.

Jak się okazało, nie pomógł cały korowód ministrów, który przyjeżdżał do miasta wspierać kandydatkę koalicji rządzącej. Nie pomógł także Andrzej Duda, który sam przyznał, że jego nieoficjalna wizyta 1 listopada była "przypieczętowaniem kampanii wyborczej Iwony Mularczyk". – Jestem w końcu synem tej ziemi, a pani Iwona Mularczyk i pan poseł (Arkadiusz Mularczyk – przyp. red.) są moimi serdecznymi przyjaciółmi od wielu lat – stwierdził prezydent.

– Ta druga tura wyborów była dla mnie dużo trudniejsza – mówi Iwona Mularczyk. – Pojawiły się materiały, które szkalowały moją rodzinę, podważały moje zawodowe kompetencje [...] Moją pracę w drugiej turze kampanii, wykonywałam ją tak samo jak w pierwszej. Oparłam ją i na spotkaniach z mieszkańcami i przedstawicielami rządu, którym tu, na miejscu, pokazywałam potrzeby miasta – powiedziała portalowi Sądeczanin.info Mularczyk zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów Iwona Mularczyk.


Przypomnijmy, w drugiej turze Zjednoczona Prawica przegrała walkę o większość większych miast. Przeciwnicy zdobyli władzę m.in. w Krakowie, Gdańsku, Przemyślu, Szczecinie, Radomiu, Siedlcach czy Przemyślu.

źródło: sadeczanin.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka