Złe wieści dla antyszczepionkowców. Sejmowe komisje za odrzuceniem ich projektu

Na głosowaniu była obecna przedstawicielka wnioskodawców – Justyna Socha ze Stop Nop.
Na głosowaniu była obecna przedstawicielka wnioskodawców – Justyna Socha ze Stop Nop. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny opowiedziały się w czwartek za odrzuceniem obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych – podaje TVN24. Tym samym szanse na to, że Sejm w ogóle na serio zajmie się tym projektem, spadły właściwie do zera.


Posłowie projektem zakładającym likwidację obowiązku szczepień mieli się zająć w piątek, ale obie komisje obradowały w tej sprawie już w czwartek.

Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 55 posłów połączonych komisji. Przeciw były tylko dwie osoby, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Później w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek podkreśliła jeszcze, że jej partia nie przyłoży ręki do likwidacji szczepień. – Mówiliśmy o tym, że projektów obywatelskich nie będziemy odrzucać w pierwszym czytaniu, dzisiaj była szansa (na komisji – red.), żeby posłuchać ekspertów. Nasza decyzja jest taka, że szczepienia będą obowiązkowe. Nic w tej kwestii się nie zmieni, nie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami – oświadczyła na konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie było bardzo głośno o szczepieniach z powodu ogniska odry pod Warszawą. Okazało się, że choroba została do Polski przywleczona z Ukrainy, a osoby zarażone były nieszczepione.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...