"Zorganizowana grupa przestępcza". Frasyniuk ostro wyjaśnił, czemu nie pójdzie w marszu prezydenta

Władysław Frasyniuk powiedział co sądzi o marszu organizowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Władysław Frasyniuk powiedział co sądzi o marszu organizowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta
Znany opozycjonista Władysław Frasyniuk wypowiedział się na antenie radio TOK FM na temat marszu organizowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego. Jego słowa nie spodobają sie na Nowogrodzkiej.


Władysław Frasyniuk, były opozycjonista i przedsiębiorca był gościem Poranka Radia TOK FM. Tematem rozmowy był przede wszystkim ogłoszony niedawno marsz, który organizuje prezydent i rząd. Frasyniuk zapowiedział, że nawet jak dostałby zaproszenie, to nie skorzystałby z niego.

– Mam przekonanie, że to potworny chaos, łamanie prawa, a nie świętowanie. Nie będę na marszu narodowym. Nie chodzę z przestępcami, którzy łamią konstytucję i naruszają swobody obywatelskie. Za to się siedzi w więzieniu. Zorganizowana grupa przestępcza – to ciężki zarzut – powiedział.

Dodał także, że nie wie co będzie robił 11 listopada, ale ma pomysł, żeby napisać list do Hanny Gronkiewicz-Waltz z propozycją, żeby "ten plac, gdzie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego, nazwać imieniem Lecha Wałęsy".

Władysław Frasyniuk jest bardzo charakterystyczną postacią. Niedawno odpowiadał przed sądem za blokowanie w 2017 roku obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Postawiono mu też zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji.

Źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...