To był strzał w stopę w wykonaniu PiS. Polacy mają jasne zdanie na temat przesłuchania Tuska

Kilkugodzinne przesłuchanie Donalda Tuska było pozbawione sensu?
Kilkugodzinne przesłuchanie Donalda Tuska było pozbawione sensu? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość chciało ustrzelić byłego premiera, a ostatecznie trafiło kulą w płot. Ponad połowa Polaków jest zdania, że przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold nie miało sensu – wynika z badania SW Research dla "Rzeczpospolitej".


51,5 proc. badanych twierdzi, że przesłuchanie Tuska przed komisją śledczą nie pomogło wyjaśnić prawidłowości działań organów i instytucji publicznych wobec Amber Gold. Tylko 17,5 proc. uważa, że maglowanie byłego premiera przyniosło efekt. 1/3 ankietowanych nie ma zaś zdania.

Bezsensowność przesłuchania polityka dostrzegają częściej mężczyźni (54 proc.), osoby powyżej 50 lat (61 proc.), o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (58 proc.), jak i mieszkańcy miast od 20 do 99 tys. mieszkańców (57 proc.).

Im wyższe wykształcenie, tym większy odsetek osób, które w przesłuchaniu Tuska nie widzą istotnych dla wyjaśnienia sprawy kwestii – z 38 proc. w grupie o najniższym poziomie wykształcenia do 53 proc. w grupie o wykształceniu wyższym.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-7 listopada na reprezentatywnej próbie 800 osób.

Eksperci wskazują, że przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej miało wyłącznie wymiar polityczny. Atak na Tuska, który jest wciąż utożsamiany z opozycją, miał przybliżyć PiS do zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach.

– Jestem przekonany, że to przesłuchanie – szczególnie na początku, gdy przewodnicząca Wassermann zadawała pytania z elementarza odpowiedzialności konstytucyjnej premiera – miało na celu zdobycie odpowiedniego materiału do wykreowania ze stenogramu obrad komisji aktu oskarżenia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu – powiedział w rozmowie z naTemat członek komisji śledczej ds. Amber Gold Witold Zembaczyński.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców