To on zdradził Koalicję Obywatelską dla PiS-u. Jego mina mówi wszystko

Wojciech Kałuża z Borysem Budką w tle na wiosennej prezentacji kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Żor. Teraz, jesienią, Kałuża zdecydował się wesprzeć PiS.
Wojciech Kałuża z Borysem Budką w tle na wiosennej prezentacji kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Żor. Teraz, jesienią, Kałuża zdecydował się wesprzeć PiS. Fot. Kamila Kotusz / Agencja Gazeta
"Hańba", "sprzedawczyk", "zdrajca" – takie okrzyki rozległy się na sali obrad sejmiku śląskiego pod adresem Wojciecha Kałuży. Gromkie brawa bili mu natomiast samorządowcy z PiS. Radny Kałuża jest sprawcą bodaj największej powyborczej sensacji – opuścił Nowoczesną i przeszedł do PiS. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w województwie.


Wojciech Kałuża z Nowoczesnej był do tej pory wiceprezydentem Żor. Wiosną Koalicja Obywatelska poparła jego kandydaturę w wyborach na prezydenta miasta, ale we wrześniu Kałuża zmienił plan – poparł inną kandydatkę z komitetu Żorska Samorządność i zdecydował się na start w wyborach do sejmiku śląskiego. Mandat wywalczył, ale zanim jeszcze złożył przysięgę, wywinął kolegom taki numer, że usłyszała o nim cała Polska.

Tuż po tym, jak w śląskim sejmiku zawiązała się koalicja PO, Nowoczesnej PSL i SLD, radny Wojciech Kałuża postanowił zmienić polityczne barwy. Na moment przed pierwszą sesją sejmiku Kałuża stanął obok wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego i oświadczył, że przechodzi  do PiS ponieważ... jego partią jest Śląsk.

Wygląda na to, że pierwsze głosowanie Wojciecha Kałuży jako radnego PiS było dla niego dużym wyzwaniem. Serię zdjęć samorządowca opublikowała na Twitterze Daria Domaradzka-Guzik zajmująca się m.in. komunikacją interpersonalną, w tym mową ciała.
Owa mowa ciała w wykonaniu Wojciecha Kałuży mówi wiele o tym, jak się czuł na obradach sejmiku. Uwagę zwraca fakt, że przez nowych partyjnych kolegów był jednocześnie pilnowany, wspierany i ochraniany przed pytaniami dziennikarzy.


Politycy PiS - co widać na nagraniu kamery Polsat News - oklaskami nagrodzili swojego nowego kolegę z Nowoczesnej. Radni z Koalicji Obywatelskiej, którym zarządzanie województwem PiS sprzątnął sprzed nosa, wykrzykiwali zaś w jego kierunku m.in. "Judasz" i "sprzedawczyk".
W nowym sejmiku województwa śląskiego Wojciech Kałuża ma objąć stanowisko wicemarszałka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"