"Biedroń zawiódł 2700 wyborców". Polityk ze Słupska dosadnie wyjaśniła, jak odebrano jego zachowanie

Czy Robert Biedroń oszukał swoich wyborców? Niektórzy politycy nie mają co do tego wątpliwości.
Czy Robert Biedroń oszukał swoich wyborców? Niektórzy politycy nie mają co do tego wątpliwości. fot. Bartosz Bańka/Agencja Gazeta
Politycy z różnych ugrupowań krytycznie komentują fakt, że Robert Biedroń porzucił mandat radnego, który uzyskał w wyborach samorządowych. Postanowił bowiem stworzyć nowy projekt polityczny i ruszył w Polskę, gdzie w wielu miastach witają go tłumy fanów. Jego zachowanie najdosadniej oceniła chyba Beata Chrzanowska, przewodnicząca słupskiej Rady Miasta.


Według Beaty Chrzanowskiej, przewodniczącej Rady Miasta w Słupsku, Biedroń "zawiódł 2700 wyborców", którzy oddali na niego głos. Jeszcze niedawno przecież przekonywał, że będzie dalej walczył dla Słupska, tyle że już nie jako prezydent, a radny.

– Mógł powiedzieć, że nie obejmie tego mandatu. (…) To ma znaczenie dla ludzi, którzy głosują na swoich przedstawicieli w radzie miasta, Parlamencie Europejskim czy w Sejmie – ocenił z kolei Sławomir Neumann z PO.

– Nie chcę być jego sędzią, ale myślę, że można być radnym i działaczem ogólnopolskiego ruchu – powiedział Michał Kamiński z klubu PSL-UED. Biedroń utrzymywał, że chciał mieć pewność, że wprowadzi w wyborach samorządowych swoją drużynę. Takie myślenie skrytykowała Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej. – Ja myślę, że trzeba mieć też wiarę w swoich ludzi – stwierdziła Nowacka.

Biedroń ruszył w Polskę
Przypomnijmy: jak pisał w naTemat Jakub Noch, Robert Biedroń już po tygodniu znudził się karierą członka słupskiej rady miasta. Choć w wyborach samorządowych zdobył mandat radnego, szybko z niego zrezygnował. Oznacza to, że prawdopodobnie nie chce mieć już z Słupskiem nic wspólnego.


To nie pierwszy raz, kiedy Biedroń zawiódł swoich wyborców. Wcześniej wielokrotnie deklarował, że będzie kandydował na prezydenta Słupska w wyborach samorządowych. Zmienił jednak zdanie i potwierdził doniesienia "Gazety Wyborczej" o tym, że tworzy nowy projekt polityczny.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii