Ważna funkcja partnera Biedronia. Wiadomo, czym Śmiszek będzie się zajmował w partii

Krzysztof Śmiszek chce zająć się rozliczeniem tych, którzy w ostatnich latach wielokrotnie łamali konstytucję.
Krzysztof Śmiszek chce zająć się rozliczeniem tych, którzy w ostatnich latach wielokrotnie łamali konstytucję. Fot. Facebook / Krzysztof Śmiszek
Krzysztof Śmiszek jest nie tylko partnerem Roberta Biedronia w życiu prywatnym, ale też ma być ważną osobą w jego partii. Śmiszek ma się zajmować między innymi dokumentowaniem i wyjaśnianiem wszelkich naruszeń konstytucji, jakie miały miejsce od 2015 roku.


Gdy gruchnęła wieść, że partner Roberta Biedronia chce wesprzeć jego projekt i zamierza zając się na dobre polityką, wiele osób zastanawiało się, jakie będą jego zadania. Teraz okazuje się, że wyzwanie przed nim postawione są bardzo poważne i odpowiedzialne.
Krzysztof Śmiszek w nowej kadencji parlamentu chciałby doprowadzić do powołania Komisji Prawdy i Pojednania, której zadaniem byłoby dogłębne wyjaśnienie wszystkich naruszeń Konstytucji i praworządności w Polsce po roku 2015. W skład komisji mieliby wchodzić byli Rzecznicy Praw Obywatelskich, prezesi Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i NSA.

Partner Biedronia sam jest doktorem nauk prawnych i wykładowcą akademickim, więc kwestie prawne i treść zapisów konstytucji nie są mu obce. W latach 2003-2008 pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Śmiszek zapowiedział porzucenie pracy na rzecz organizacji pozarządowych, gdy wesprze projekt polityczny Roberta Biedronia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...