Ikony amerykańskiej polityki wokół Wałęsy. Oto, jak przyjęto byłego prezydenta w USA

Na serdeczne powitanie Lech Wałęsa mógł liczyć w USA m.in. ze strony Hillary i Billa Clintonów oraz Baracka Obamy
Na serdeczne powitanie Lech Wałęsa mógł liczyć w USA m.in. ze strony Hillary i Billa Clintonów oraz Baracka Obamy Fot. Twitter.com/PresidentWalesa
Polska opinia publiczna sporo uwagi poświęca głównie ubiorowi Lecha Wałęsy na pogrzebie George'a H. W. Busha. Powszechnie uznano, że twórca pierwszej "Solidarności" przyniósł Polsce wstyd. Ze zdjęć z uroczystości pogrzebowych Busha wynika jednak, że ikonom amerykańskiej polityki koszulka z napisem "Konstytucja" w ogóle nie przeszkadzała i lgnęły one do tego, by uścisnąć dłoń słynnemu Polakowi.


Jak informowaliśmy w naTemat.pl, w Polsce sporo krytycznych komentarzy wylało się na Lecha Wałęsę za to, iż na pogrzebie 41. prezydenta USA George'a H. W. Busha pojawił się on nie pod krawatem, a mając na sobie koszulkę z - przypominającym o braku poszanowania praworządności w Polsce - napisem "Konstytucja". Były prezydent zapowiadał, że takie ma plany i nie odstąpił od ich realizacji.
I wygląda na to, że ten ubiór kontrowersyjny był jedynie dla jego rodaków. Na zdjęciach opublikowanych przez Lecha Wałęsę na Twitterze widać, że ikony amerykańskiej polityki bynajmniej nie wstydziły się pokazać w jego towarzystwie. Na serdeczne powitanie Lech Wałęsa mógł liczyć m.in. ze strony Hillary i Billa Clintonów oraz Baracka Obamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...