Niekończąca się owacja na stojąco. Tak wyglądał symboliczny koniec ery Merkel w CDU

Angela Merkel dostała owacje na stojąco na zakończenie ostatniego przemówienia, które wygłosiła jako szefowa CDU.
Angela Merkel dostała owacje na stojąco na zakończenie ostatniego przemówienia, które wygłosiła jako szefowa CDU. Fot. Twitter
Angela Merkel już jakiś czas temu ogłosiła, że nie będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko szefowej CDU. W piątek wygłosiła ona pożegnalne przemówienie na forum partii, które ma szansę przejść do historii. Także dlatego, że zostało zakończone rekordowo długą owacją na stojąco. W Hamburgu wszyscy mieli świadomość, że kończy się pewna epoka.


To było ostatnie przemówienie Angeli Merkel, które wygłosiła jako szefowa CDU. Politycy tej partii chyba mieli świadomość, że jej odejście kończy pewien rozdział nie tylko w historii partii, ale też Niemiec i Europy. Gdy Merkel skończyła przemawiać, wszyscy powstali i przez dziesięć minut trwały owacje. Angela Merkel nie będzie ubiegała się o reelekcję na stanowisko przewodniczego partii. W piątek po południu ma zostać wybrany jej następca. O wyborze zadecyduje 1001 delegatów partii. Niemieckie media piszą, że jedna trzecia delegatów nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.

O stanowisko ubiegają się Annegret Kramp-Karrenbaue, Friedrich Merz oraz Jens Spahn. Angela Merkel namaściła sekretarz generalną Annegret Kramp-Karrenbauer, ale największe szanse na objęcie schedy po Merkel ma chyba posiadający najsilniejsze zaplecze polityczne Friedrich Merz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE