Strach w PiS przed wystąpieniem prezesa. Już wiadomo, co powie w "bardzo ważnym" wystąpieniu

Jarosław Kaczyński wygłosi bardzo ważne wystąpienie o godz. 17 na wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance, które potrwa do soboty.
Jarosław Kaczyński wygłosi bardzo ważne wystąpienie o godz. 17 na wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance, które potrwa do soboty. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
O godz 17 prezes Kaczyński wygłosi bardzo ważne przemówienie – zapowiedział w Salonie politycznym Trójki marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF FM, ma powiedzieć gorzkie słowa do polityków PiS.


Ważni politycy PiS powiedzieli dziennikarzowi RMF FM, że Jarosław Kaczyński ma przede wszystkim rozliczać, ostrzegać i mobilizować. Posłowie, senatorowie i ministrowie PiS dostali informację, że obecność na klubie jest obowiązkowa, a przemówienie prezesa miłe nie będzie.

Rozliczenia będą dotyczyć wyborów samorządowych, których wynik ogłoszono jako sukces. Chodzi na przykład o sytuację na Podlasiu, gdzie nie ma jeszcze zarządu całego województwa. Ostrzeżenia mają dotyczyć zwalczających się w PiS frakcji. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o grupy skupione wokół Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry.

Prezes będzie też mobilizować. W tej części padną słowa o tym, że podziały mogą doprowadzić prawicę do klęski w wyborach. Chodzi tu o nową formację na prawicy, która ma powstać pod skrzydłami ojca Tadeusza Rydzyka.

O tym, że Kaczyński wygłosi bardzo ważne przemówienie poświęcone prawdopodobnie strategii partii na wybory, powiedział w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Dopytywany, czemu będzie poświęcone, uchylił jedynie rąbka tajemnicy. – Ja już wiem, ale nic nie powiem. O przyszłości naszej kampanii wyborczej, o polityce, o PiS, o sytuacji w Polsce – uchylił rąbka tajemnicy Karczewski w rozmowie z Beatą Michniewicz.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...