Emerytura Pawłowicz została wymuszona? Ujawniono, jak wpłynął na nią Kaczyński

Krystyna Pawłowicz odchodzi na emeryturę. Jedni przekonują, że odejście wymusił Jarosław Kaczyński, inni są przekonani, że to tylko zagrywka taktyczna.
Krystyna Pawłowicz odchodzi na emeryturę. Jedni przekonują, że odejście wymusił Jarosław Kaczyński, inni są przekonani, że to tylko zagrywka taktyczna. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz idzie na emeryturę, a media i opozycja spekulują, co stoi za tą decyzją. Jedni dowodzą, że za decyzją o odsunięciu stoi Jarosław Kaczyński, któremu zależy na ociepleniu wizerunku partii. Inni są przekonani, że to tylko zagrywka taktyczna, a po wyborach kontrowersyjna polityk powróci do obiegu.


Pamiętacie, jak przed wyborami w 2015 roku ze sceny zniknął Antoni Macierewicz? Ta sprytna zagrywka miała pokazać wyborcom, że PiS chce rządzić przy pomocy ludzi kompetentnych i spokojnych. Nie można wykluczyć, że tę samą zagrywkę zastosowano teraz w stosunku do posłanki Krystyny Pawłowicz.


Jak informuje "Super Express", kontrowersyjna posłanka PiS została odsunięta na boczny tor przez Jarosława Kaczyńskiego. Przyczyną były jej wpisy w mediach społecznościowych, pełne nienawiści w stosunku do opozycji. Tymczasem w Jachrance prezes PiS mówił o rozważnym korzystaniu z mediów społecznościowych.


Napastliwa Pawłowicz nie spełnia wymogów stawianych teraz przez Kaczyńskiego swoim posłom. Tak jak kiedyś Jarosław Kaczyński "schował do szafy" Antoniego Macierewicza, tak teraz może chcieć uczynić z Pawłowicz. Macierewicz zresztą też już od kilku miesięcy znów "siedzi w szafie", złośliwi dowodzą, że robi się w niej coraz ciaśniej.Sama Krystyna Pawłowicz swoją decyzję tłumaczy problemami zdrowotnymi i chęcią zamknięcia kilku spraw. Posłanka zapowiedziała jednak, że spraw Polski dalej będzie pilnować, nawet jeśli robienie polityki zostawia młodszym.

źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...