Kłótnia o miejsce po Szczypińskiej rozstrzygnięta. Nowym posłem zostanie współpracownik Gowina

Już zdecydowano, kto zastąpi posłankę Jolantę Szczypińską.
Już zdecydowano, kto zastąpi posłankę Jolantę Szczypińską. Fot. Grzegorz Skowron/Agencja Gazeta
Długo w PiS trwał spór o miejsce w sejmowych ławach po zmarłej Jolancie Szczypińskiej. Sprawa została rozstrzygnięta – nowym posłem zostanie Piotr Müller, współpracownik ministra Jarosława Gowina. Choć to nie jemu powinien przypaść w udziale mandat, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych głosów.


Jak donosi Polskie Radio Koszalin, pierwszy w kolejce do objęcia funkcji posła po Jolancie Szczypińskiej Piotr Karczewski zrezygnował z ubiegania się o mandat. Tym sposobem przejmie go drugi w kolejce Piotr Müller. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że na Karczewskiego naciskano, by zrezygnował z mandatu, bo tak byłoby dla partii korzystniej .

Müller od stycznia pełni funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jest bliskim współpracownikiem ministra Jarosława Gowina i odpowiada m.in. za koordynację zadań wdrożenia reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

– Godzenie aktywności ministerialnej z byciem posłem jest sporym wyzwaniem. Ja jednak takiej aktywności się nie boję i wierzę, że podołam obowiązkom. Ważne jest dla mnie także to, by w efektywny sposób reprezentować region słupski. Chcę przy okazji podziękować wszystkim wyborcom, którzy w 2015 roku oddali na mnie głosy, bo to dzięki ich zaufaniu będę mógł teraz objąć mandat poselski – powiedział Piotr Müller zaraz po otrzymaniu decyzji partii.

Jako parlamentarzysta, 29-letni poseł automatycznie obejmie też funkcję członka zarządu okręgu słupskiego PiS.

źródło: Polskie Radio Koszalin
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki