Taki mural powinien zostać namalowany w Warszawie. Banksy z antysmogowym przekazem

Banksy przyznał, że to on jest twórcą antysmogowego murala w walijskim Port Talbot.
Banksy przyznał, że to on jest twórcą antysmogowego murala w walijskim Port Talbot. Fot. Instagram / uproxx
Najsłynniejszy i jednocześnie najbardziej tajemniczy twórca street artu na świecie zaprezentował swój najnowszy mural w mieście Port Talbot w Walii. Praca dobitnie zwracająca uwagę na problem smogu powstała w najbardziej zanieczyszczonym mieście Wielkiej Brytanii.

Taka "świąteczna kartka" być może otworzyłaby oczy także mieszkańcom Warszawy, w której ostatnie wskaźniki smogu nie napawały optymizmem. Z jednej strony muru, Banksy namalował dziecko w czasie zimowej zabawy na sankach. Przejście "za winkiel" odsłania jednak smutną prawdę o współczesnym świecie, borykającym się z problemem smogu.Przechodząc z drugiej strony widać wyraźnie, że "płatki śniegu", które chłopiec łapie na wystawiony język, to tak naprawdę popiół powstały ze spalania śmieci.Mural został namalowany w Port Talbot w południowej Walii – miejscu, które wg WHO jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Wielkiej Brytanii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"