Ziobro powinien przeprosić Kwaśniaka za słowa o "rozzuchwalaniu przestępców"

Prawie połowa respondentów uważa, że Zbigniew Ziobro powinien przeprosić byłego zastępcę szefa KNF, Wojciecha Kwaśniaka.
Prawie połowa respondentów uważa, że Zbigniew Ziobro powinien przeprosić byłego zastępcę szefa KNF, Wojciecha Kwaśniaka. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawie połowa respondentów (48 proc.) uważa, że Zbigniew Ziobro powinien przeprosić za byłego zastępcę szefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Chodzi o słynną wypowiedź o "rozzuchwalaniu bandytów".


Przeciwnego zdania jest 17 proc. ankietowanych, a częściej niż co trzeci (35 proc.) nie ma zdania w tej kwestii.

– Częściej przeprosin dla Wojciecha Kwaśniaka domagają się mężczyźni (51 proc.), osoby o wykształceniu średnim (45 proc.), badani o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (58 proc.) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (60 proc.) – zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research, która wykonała badanie dla "Rzeczpospolitej".
Przypomnijmy, że na początku grudnia w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem Ziobro stwierdził, że "być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców".Niedawno Wojciech Kwaśniak został zatrzymany przez CBA. Przed laty został on pobity, gdy po interwencji KNF wszczęto śledztwo dotyczące SKOK Wołomin. Wynajęci przez przedstawiciela wołomińskiego SKOK sprawcy zaatakowali go przed domem. Kwaśniak wiele miesięcy leżał potem w szpitalu – napisała "Gazeta Wyborcza".

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...