Trzy śmiertelne zatrucia dopalaczami na Śląsku. Ofiary to kobieta i dwóch mężczyzn

Trzy śmiertelne zatrucia dopalaczami odnotowano w święta w woj. śląskim.
Trzy śmiertelne zatrucia dopalaczami odnotowano w święta w woj. śląskim. Fot. lodzka.policja.gov.pl
Trzy śmiertelne zatrucia w powiecie mikołowskim. W Boże Narodzenie policjanci odnaleźli ciała kobiety i dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej cała trójka brała dopalacze.


Według informacji śląskiej policji na terenie powiatu mikołowskiego zmarły trzy osoby. Funkcjonariusze podejrzewają, że śmierć 35-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat mogła być następstwem zażycia dopalaczy. W sprawę zaangażowana jest prokuratura. Wraz z policją bada przyczyny tych śmierci, jak dotąd zatrzymano trzy osoby, które mogą mieć związek ze sprawą.

Funkcjonariusze przypominają o zgubnych skutkach zażywania dopalaczy. To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. "tatuaży".

Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. O różnych rodzajach dopalaczy pisaliśmy na łamach naTemat. Przedstawiliśmy zagrożenia wynikające z zażywania dopalacza "Flakka" i "Spice".


Źródło: Śląska policja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...