"To jest po prostu zdrada narodowa". Bogdan Pęk oskarża PO o... globalne ocieplenie

Bogdan Pęk przekonuje, że polską racją stanu jest korzystanie z pokładów węgla kamiennego. Podobne poglądy głosił prezydent Andrzej Duda.
Bogdan Pęk przekonuje, że polską racją stanu jest korzystanie z pokładów węgla kamiennego. Podobne poglądy głosił prezydent Andrzej Duda. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W TVP Info polityk Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Pęk obarczył Platformę Obywatelską odpowiedzialnością za globalne ocieplenie. Były senator przekonywał, że rezygnacja Polski z energii elektrycznej powstającej w drodze spalania węgla byłaby zdradą narodową.


Pamiętacie Bogdana Pęka? To polityk, który kilka lat temu leżał nieruchomo w poprzek korytarza w hotelu sejmowym. On sam nie potrafił wyjaśnić, jak się tam znalazł. Twierdził tylko, że zasłabł, nic nie pamięta, a obudził się we własnym łóżku. Po krótkim śledztwie władze partii miały ustalić, że senator Pęk był pijany, a do pokoju wniosła go Straż Marszałkowska.


Pęk miał zakaz startu w wyborach parlamentarnych i na dłuższy czas zniknął ze sceny politycznej, ale w 2016 roku "odnalazł się" jako członek rady nadzorczej Banku Pocztowego SA. Teraz Pęk wystąpił w programie "Minęła 20" w dyskusji na temat globalnego ocieplenia.


– To jest moim zdaniem największą mistyfikacją w historii ludzkości – stwierdził "ekspert" w TVP Info. Tłumaczył, że w sprawę zamieszane są banki i fundusze inwestycyjne, które namówiono kilka lat temu do zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Pęk tłumaczył, jak to teraz te banki próbują zarobić na histerii związanej z ociepleniem klimatu. Warto jednak zauważyć, że polityk nie był do końca konsekwentny w swojej wypowiedzi. O ile na początku mówił, iż globalne ocieplenie jest mistyfikacją, to już w następnym zdaniu winą za nie obarczył rząd Platformy Obywatelskiej. – Ponoszą 100-procentową odpowiedzialność za to, że dziś Polska znalazła się w sytuacji fatalnej – stwierdził Pęk.


Zdaniem polityka PiS Polski nie stać na to, żeby zrezygnować z węgla. – Skokowa rezygnacja oznacza całkowite uzależnienie od dostaw energii elektrycznej z zewnątrz, podczas gdy mamy węgla kamiennego na kilkaset lat. To jest po prostu dramat, zdrada narodowa – przekonywał Bogdan Pęk, który poniekąd powtórzył to, co niedawno mówił prezydent Andrzej Duda.

"Wypowiedź w stylu... i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!" – ironizuje jeden z komentujących na Twitterze wypowiedź Pęka. "A ziemia jest płaska, bakterii, wirusów ani kalorii nie ma, bo jeszcze ich nikt nie widział gołym okiem" – dodaje szybko kolejny internauta. Większość stwierdza, że TVP Info powinna lepiej dobierać ekspertów.

A swoją drogą wszechobecna krytyka Platformy Obywatelskiej przy byle okazji powoli staje się tradycją na antenie TVP Info. Ostatnio oskarżono PO... o wypadek w kopalni węgla w czeskiej Karwinie, w którym zginęło 13 osób.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud