"To jest po prostu zdrada narodowa". Bogdan Pęk oskarża PO o... globalne ocieplenie

Bogdan Pęk przekonuje, że polską racją stanu jest korzystanie z pokładów węgla kamiennego. Podobne poglądy głosił prezydent Andrzej Duda.
Bogdan Pęk przekonuje, że polską racją stanu jest korzystanie z pokładów węgla kamiennego. Podobne poglądy głosił prezydent Andrzej Duda. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W TVP Info polityk Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Pęk obarczył Platformę Obywatelską odpowiedzialnością za globalne ocieplenie. Były senator przekonywał, że rezygnacja Polski z energii elektrycznej powstającej w drodze spalania węgla byłaby zdradą narodową.


Pamiętacie Bogdana Pęka? To polityk, który kilka lat temu leżał nieruchomo w poprzek korytarza w hotelu sejmowym. On sam nie potrafił wyjaśnić, jak się tam znalazł. Twierdził tylko, że zasłabł, nic nie pamięta, a obudził się we własnym łóżku. Po krótkim śledztwie władze partii miały ustalić, że senator Pęk był pijany, a do pokoju wniosła go Straż Marszałkowska.

Pęk miał zakaz startu w wyborach parlamentarnych i na dłuższy czas zniknął ze sceny politycznej, ale w 2016 roku "odnalazł się" jako członek rady nadzorczej Banku Pocztowego SA. Teraz Pęk wystąpił w programie "Minęła 20" w dyskusji na temat globalnego ocieplenia.

– To jest moim zdaniem największą mistyfikacją w historii ludzkości – stwierdził "ekspert" w TVP Info. Tłumaczył, że w sprawę zamieszane są banki i fundusze inwestycyjne, które namówiono kilka lat temu do zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Pęk tłumaczył, jak to teraz te banki próbują zarobić na histerii związanej z ociepleniem klimatu. Warto jednak zauważyć, że polityk nie był do końca konsekwentny w swojej wypowiedzi. O ile na początku mówił, iż globalne ocieplenie jest mistyfikacją, to już w następnym zdaniu winą za nie obarczył rząd Platformy Obywatelskiej. – Ponoszą 100-procentową odpowiedzialność za to, że dziś Polska znalazła się w sytuacji fatalnej – stwierdził Pęk.


Zdaniem polityka PiS Polski nie stać na to, żeby zrezygnować z węgla. – Skokowa rezygnacja oznacza całkowite uzależnienie od dostaw energii elektrycznej z zewnątrz, podczas gdy mamy węgla kamiennego na kilkaset lat. To jest po prostu dramat, zdrada narodowa – przekonywał Bogdan Pęk, który poniekąd powtórzył to, co niedawno mówił prezydent Andrzej Duda.

"Wypowiedź w stylu... i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!" – ironizuje jeden z komentujących na Twitterze wypowiedź Pęka. "A ziemia jest płaska, bakterii, wirusów ani kalorii nie ma, bo jeszcze ich nikt nie widział gołym okiem" – dodaje szybko kolejny internauta. Większość stwierdza, że TVP Info powinna lepiej dobierać ekspertów.

A swoją drogą wszechobecna krytyka Platformy Obywatelskiej przy byle okazji powoli staje się tradycją na antenie TVP Info. Ostatnio oskarżono PO... o wypadek w kopalni węgla w czeskiej Karwinie, w którym zginęło 13 osób.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0To nie będą tanie święta. Polacy w tym roku będą musieli wydać krocie
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce