Były polityk PiS wie, kto po wyborach zastąpi Morawieckiego. Wskazał nowego premiera

Kto po wyborach zastąpi Mateusza Morawieckiego? Adam Hofman w RMF zdradza plan PiS.
Kto po wyborach zastąpi Mateusza Morawieckiego? Adam Hofman w RMF zdradza plan PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Robert Mazurek i Adam Hofman w porannej rozmowie w RMF FM wybiegli rok do przodu. "Proszę państwa, jest 2 stycznia 2020 roku..." – zaczął dziennikarz, zachęcając byłego posła PiS, by pokusił się o prognozę, jak ma wyglądać powyborcza rzeczywistość. Hofman bez zająknienia wypalił, kto wówczas będzie premierem.


W wyborach parlamentarnych jesienią 2019 r. wygra - jak przewiduje Adam Hofman - Prawo i Sprawiedliwość. Ale nie będzie to zwycięstwo tak przytłaczające, jak w roku 2015. PiS nie będzie już miał większości – uważa były poseł tej partii.

Zdaniem Hofmana, PiS będzie rządzić z pomocą posłów "wyciągniętych" z innych klubów. Aby trzymać to wszystko w ryzach, na czele Rady Ministrów będzie musiał stanąć sam prezes Jarosław Kaczyński – brzmi prognoza.
Adam Hofman

Mamy rok 2020, kto jest premierem?

Premierem jest Jarosław Kaczyński. Ale zmontował rząd koalicyjny z Prawa i Sprawiedliwości plus powyciągane niedobitki, bo sam nie miał większości parlamentarnej. To jest bardzo kruchy i być może taki rząd, który w ogóle już nie przetrwa. Także zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, bez większości, powyciągani posłowie.

A skąd ich powyciągał?


No powyciągał...

RMF FM
Zgodnie z prognozą Adama Hofmana taki rząd nie przetrwa długo – raczej jedynie do wyborów prezydenckich w 2020 r. Morawiecki w tym gabinecie pozostanie, ale jako wicepremier do spraw gospodarczych. W Nowy Rok "Rzeczpospolita" opublikowała sondaż przedstawiający to, co Polacy myślą o politycznym scenariuszu na 2019 r.

Pracownicy SW Research zapytali Polaków, czy po wyborach parlamentarnych PiS utrzyma silną pozycję i większość w Sejmie. 42 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, zaś 38 proc. jest przeciwnego zdania. Opinii w tej sprawie nie ma co piąty badany, czyli 20 proc. respondentów.


źródło: rmf24.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki