Schetyna uważa, że wybory na wiosnę są realne. Dostrzega w PiS ważny symptom

Grzegorz Schetyna ocenił szansę na przyspieszone wybory w 2019 roku.
Grzegorz Schetyna ocenił szansę na przyspieszone wybory w 2019 roku. Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta
Rok 2019 będzie przełomowy głównie ze względu na wybory parlamentarne w Polsce. Lider Platformy Obywatelskiej ocenił szanse na to, czy w tym roku dojdzie do przyspieszonej elekcji – nie jesienią, ale wcześniej.


– Dwie możliwości. Październik, połowa października. Ten przyspieszony wariant 17 marca – mówił Grzegorz Schetyna o możliwym terminie wyborów do Sejmu i Senatu. Słowa lidera PO padły w audycji Jacka Żakowskiego "Poranek w TOK FM". Dziennikarz dopytywał, na ile realne są przyspieszone wybory w Polsce.

– Myślę, że to jest między 40 a 50 proc. Dlatego, że jest jednak krytyczna, bardzo duża dekompozycja obozu władzy, to widać. Jest wyrok TSUE odnośnie KRS-u 19 marca, co będzie bardzo ważne i będzie miało rezonans – odpowiedział Schetyna.Rok 2019 będzie bardzo ważny dla polskiej i europejskiej polityki. Polacy staną przed szansą zmiany obecnej władzy, w czasie wyborów parlamentarnych, nadal jednak nie znamy dokładnej daty głosowania. Pewny jest termin 26 maja, kiedy pójdziemy do urn, by wybrać europarlamentarzystów.

Na wybory parlamentarne PiS też ostrzy sobie zęby. Minister Marek Suski wyznał, że partii marzy się zwiększenie liczby posłów w Sejmie tak, aby osiągnąć większość konstytucyjną.

Źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...