Kobayashi wygrywa Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki niestety poza podium

Ryoyu Kobayashi zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni
Ryoyu Kobayashi zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Japończyk Ryoyu Kobayashi okazał się rewelacją Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał wszystkie cztery konkursy i przeszedł do historii. Świetny występ zaliczył też Dawid Kubacki - zajął drugie miejsce w finałowym konkursie, ale w klasyfikacji generalnej znalazł się na czwartej pozycji. Pobił za to rekord skoczni w Bischofshofen.Po pierwszej serii czwartego konkursu indywidualnego prowadził Markus Eisenbichler, drugi był Dawid Kubacki, trzeci Kraft. Dopiero na 4. pozycji był Ryoyu Kobayashi. Dodajmy, że już kwalifikacjach Kubacki oddał wspaniały skok - na 145. metr i ustanowił nowy rekord obiektu w Bischofshofen. Poprzedni należał do Andreasa Wellingera i wynosił 144,5 metra. W drugiej serii Kamil Stoch oddał słaby skok, który nie dał mu szans na podium - 123,5 metra. Piotr Żyła skoczył nieźle, bo na 127 metrów.

Ryoyu Kobayashi odrobił stratę skacząc na odległość 137,5 metra i wygrał cały TCS. Japończyk jest trzecim skoczkiem w historii, który wygrał wszystkie konkursy podczas jednej imprezy - po Svenie Hannawaldzie i Kamilu Stochu.Dawid Kubacki z wynikiem 130 metrów był na drugim miejscu niedzielnego konkursu.
Stefan Kraft poleciał 131.5 metra i zajął trzecią lokatę. Pozostali Polacy w finałowym konkursie znaleźli się na 12. miejscu - Kamil Stoch i Piotr Żyła na 13.

Niestety w klasyfikacji generalnej, Dawidowi Kubackiemu zabrakło 3.3 punkta do trzeciego w rankingu - Stephana Leyhe. Drugi był Markus Eisenbichler, a pierwszy rzecz jasna Ryoyu Kobayashi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...