Takich słów na gali Złotych Globów nikt się nie spodziewał. Christian Bale podziękował... szatanowi

Christian Bale podziękował szatanowi za  inspirację do roli Dicka Cheneya.
Christian Bale podziękował szatanowi za inspirację do roli Dicka Cheneya. Screen z NBC
Christian Bale był jednym z laureatów 76. gali Złotych Globów. Za inspirację w trakcie wcielania się w postać Dicka Cheneya w filmie "Vice", aktor postanowił podziękować samemu królowi piekieł.


– Dziękuję szatanowi za inspirację do zagrania tej roli – powiedział Christian Bale w trakcie odbierania statuetki. Bale został uhonorowany nagrodą dla najlepszego aktora w filmie komediowym i musicalu."Aktor przeszedł ogromną metamorfozę - to jego cecha rozpoznawcza. Przytył 20 kilo, a charakteryzacja bez wątpienia utrudniała mu granie. Poświęcenie przyniosło piorunujący i autentyczny efekt, a wszelkie chrząknięcia, westchnięcia i prychnięcia budują kreację, która zasługuje na przynajmniej nominację do Oscara" – pisał o roli Bale'a w filmie "Vice" redakcyjny kolega Bartosz Godziński.

Co ciekawe, na podziękowania Christiana Bale'a szybko zareagował Kościół Szatana ( satanistyczna grupa wyznaniowa, założona w Noc Walpurgi 1966 r. – to cytat z Wikipedii).

"Dla nas szatan jest symbolem dumy, wolności i indywidualizmu, służy także zewnętrznej metaforycznej projekcji naszego największego potencjału. Jako, że talent i osobiste umiejętności pana Bale'a pozwoliły mu dostać tę nagrodę, wszystko się zgadza. Niech żyje Christian! Niech żyje szatan!" – czytamy w ich tweecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...